Reklama

Wielkopolska. Daniel zaplątał się w wyrzucone w lesie sznurki. Uratowali go leśnicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Piaski/ Tomasz Plich

Wielkopolska. Daniel zaplątał się w wyrzucone w lesie sznurki. Uratowali go leśnicy  - Zdjęcie główne

Daniel zaplątał się w porzucone w lesie sznurki | foto Nadleśnictwo Piaski/ Tomasz Plich

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwierzę mogło zginąć w męczarniach...

Daniel zaplątał się porożem w wyrzucone w lesie siatki z propylenu. Zwierzę uratowali pracownicy Leśnictwa Kosowo. Leśnicy przypominają, że takie sznurki mogą stanowić śmiertelną pułapkę dla zwierząt.

Leśniczy Leśnictwa Kosowo - Nadleśnictwo Piaski - zauważył uwięzionego byka w okolicy miejscowości Stankowo.

Zwierzę zaplątało się porożem w częściowo zakopane w ziemi siatki z propylenu, którą są powszechnie używane w rolnictwie, między innymi do zawijania słomy w baloty

- Wspólnymi siłami leśniczego i podleśniczego Leśnictwa Kosowo oraz członków Koła Łowieckiego nr 21 „Drop” w Gostyniu byka udało się oswobodzić, a przymarznięte sznurki i siatki z tworzyw sztucznych usunąć z zamarzniętej ziemi, żeby nie stanowiły dalszego zagrożenia - informują leśnicy. 

Gdyby nie szybka reakcja pracowników leśnictwa ta historia mogłaby się dla daniela skończyć tragicznie. Dlatego leśnicy apelują, aby nie porzucać śmieci w lasach: 

Apelujemy, żeby nie wyrzucać w lasach nie tylko sznurków, ale też żadnych innych śmieci i tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Jak widać na tym przykładzie, porzucane w lesie lub na polach stanowią śmiertelną pułapkę dla wielu zwierząt. Jeśli już znajdziemy takie sznurki podczas spaceru w lesie to warto zabrać je ze sobą. W ten sposób możemy uratować życie wielu leśnym mieszkańcom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy