Reklama

W Kaliszu będzie uniwersytet? Uczelnia uruchomi dwa nowe kierunki

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 października Akademia Kaliska miałaby stać się uniwersytetem, na którym będą mogli kształcić się m.in. przyszli lekarze i prawnicy. Powołanie uczelni poparli posłowie, przyjmując 9 marca ustawę.

Teraz mamy posiedzenie Senatu, na które zostałem zaproszony, odbędzie się ono 29 i 30 marca. Wówczas zostanie rozpatrzona ustawa o powołaniu Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego - poinformował rektor - prof. Andrzej Wojtyła. 

Czy senatorowie również zaaprobują utworzenie uniwersytetu? Wątpliwości nie ma poseł z Kalisza - Jan Mosiński. 

Możemy mówić, że za kilka tygodni Kalisz będzie miastem uniwersyteckim - skomentował na konferencji prasowej w Akademii Kaliskiej, 13 marca.

Akademia Kaliska uniwersytetem miałaby stać się od 1 października 

Obecna Akademia Kaliska kształci ponad 3.000 studentów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz około 700 słuchaczy na studiach podyplomowych, także Master of Business Administration. Studenci mogą uczyć się na: wydziale nauk o zdrowiu, wydziale nauk społecznych, wydziale politechnicznym oraz wydziale medyczno-społeczno-technicznym (ten prowadzony jest we Wrześni).

Uniwersytet Kaliski będzie oferował kształcenie i rozwój naukowy na wysokim poziomie dostosowanym do potrzeb regionalnego, krajowego i międzynarodowego rynku pracy - czytamy w uzasadnieniu przyjętej ustawy. 

Powstanie uniwersytetu w Kaliszu - jak wskazują władze uczelni - ma nie tylko na celu kształcenie i rozwijanie talentów młodzieży. Istotne dla władz miasta i akademii jest również to, by zatrzymać młodych ludzi w drugim co do wielkości mieście Wielkopolski. 

To świetna wiadomość dla naszego miasta i regionu. Gratuluję rektorowi i całej społeczności Akademii Kaliskiej. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali ideę rozwoju akademickiego Kalisza - napisał na swoim profilu na Facebooku Krystian Kinastowski, prezydent miasta. 

Prawo i kierunek lekarski w Kaliszu. Ogromne zainteresowanie?

Uczelnia od października uruchomi dwa nowe kierunki w październiku. Będzie to kierunek lekarski oraz prawo

- Mamy zgodę, aby na pierwszy rok kierunku lekarskiego przyjąć 60 osób, a mamy już kilkuset chętnych - infromuje na stronie internetowej uczelni prof. Andrzej Wojtyła.
Zaznacza, iż południowa Wielkopolska ma najniższy wskaźnik liczby lekarzy w kraju - 0,87 na 1.000 mieszkańców, podczas gdy w całym regionie wynosi on 1,57, natomiast w kraju - 2,4. Odbiegamy od średniej europejskiej, która oscyluje w granicach 4,8. Podobnie jest z prawnikami, których również brakuje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy