Projekt przekształcenia Akademii Kaliskiej w uniwersytet poparło 425 posłów.
Teraz mamy posiedzenie Senatu, na które zostałem zaproszony, odbędzie się ono 29 i 30 marca. Wówczas zostanie rozpatrzona ustawa o powołaniu Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego - poinformował rektor - prof. Andrzej Wojtyła.
Czy senatorowie również zaaprobują utworzenie uniwersytetu? Wątpliwości nie ma poseł z Kalisza - Jan Mosiński.
Możemy mówić, że za kilka tygodni Kalisz będzie miastem uniwersyteckim - skomentował na konferencji prasowej w Akademii Kaliskiej, 13 marca.
Akademia Kaliska uniwersytetem miałaby stać się od 1 października
Obecna Akademia Kaliska kształci ponad 3.000 studentów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz około 700 słuchaczy na studiach podyplomowych, także Master of Business Administration. Studenci mogą uczyć się na: wydziale nauk o zdrowiu, wydziale nauk społecznych, wydziale politechnicznym oraz wydziale medyczno-społeczno-technicznym (ten prowadzony jest we Wrześni).
Uniwersytet Kaliski będzie oferował kształcenie i rozwój naukowy na wysokim poziomie dostosowanym do potrzeb regionalnego, krajowego i międzynarodowego rynku pracy - czytamy w uzasadnieniu przyjętej ustawy.
Powstanie uniwersytetu w Kaliszu - jak wskazują władze uczelni - ma nie tylko na celu kształcenie i rozwijanie talentów młodzieży. Istotne dla władz miasta i akademii jest również to, by zatrzymać młodych ludzi w drugim co do wielkości mieście Wielkopolski.
To świetna wiadomość dla naszego miasta i regionu. Gratuluję rektorowi i całej społeczności Akademii Kaliskiej. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali ideę rozwoju akademickiego Kalisza - napisał na swoim profilu na Facebooku Krystian Kinastowski, prezydent miasta.
Prawo i kierunek lekarski w Kaliszu. Ogromne zainteresowanie?
Uczelnia od października uruchomi dwa nowe kierunki w październiku. Będzie to kierunek lekarski oraz prawo.
- Mamy zgodę, aby na pierwszy rok kierunku lekarskiego przyjąć 60 osób, a mamy już kilkuset chętnych - infromuje na stronie internetowej uczelni prof. Andrzej Wojtyła.Zaznacza, iż południowa Wielkopolska ma najniższy wskaźnik liczby lekarzy w kraju - 0,87 na 1.000 mieszkańców, podczas gdy w całym regionie wynosi on 1,57, natomiast w kraju - 2,4. Odbiegamy od średniej europejskiej, która oscyluje w granicach 4,8. Podobnie jest z prawnikami, których również brakuje.
Przeczytaj także: Premiera filmu "Opiekun" w Kaliszu. Przyjechali znani aktorzy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.