Reklama

W Kaliszu będzie można studiować prawo? Są duże szanse

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Kaliszu będzie można studiować prawo? Są duże szanse - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rektor Akademii Kaliskiej - prof. Andrzej Wojtyła - podpisał porozumienie z prezesami sądów okręgowego i rejonowego w Kaliszu. Efektem ma być uruchomienie na uczelni kierunku prawo.

Impulsem do podjęcia starań o uruchomienie na Akademii Kaliskiej kierunku prawo była analiza rynku pod kątem zapotrzebowania na prawników.

Okazało się, ku mojemu zdziwieniu, że nadal ich brakuje. Z naszych szacunkowych obliczeń wynika, że na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej, a także w powiatach przyległych, brakuje 500-600 prawników. Wychodzę z założenia, że musimy się kierować potrzebami naszego lokalnego środowiska i tak właśnie działamy, starając się zaspokoić środowisko przemysłowe, samorządowe, lekarskie itd. - podkreślił prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej. 

Prawo na Akademii Kaliskiej. 60 miejsc w pierwszym naborze

Aby móc uruchomić kierunek, uczelnia zawarła porozumienie z kaliskimi sądami - okręgowym oraz rejonowym. Dzięki temu, studenci będą mogli przede wszystkim odbywać praktyki w instytucjach wymiaru sprawiedliwości. 

Uznaliśmy, że tę ideę należy poprzeć, kierując się dobrem mieszkańców. Myślę o osobach młodych, które dotychczas podnosiły swoje kompetencje w ośrodkach akademickich w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu. Właśnie oni są naszą kadrą sądowniczą. Inicjatywa jest słuszna i zasługuje na poparcie - podkreślił Patryk Pietrzak, prezes Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Jeśli Akademia Kaliska uzyska zgodę ministerstwa edukacji na uruchomienie kierunku prawo, pierwsi studenci naukę mają rozpocząć już w październiku. Planuje się przyjąć 60 osób. 

 Jestem przekonany, że absolwenci prawa Akademii Kaliskiej znajdą wiele możliwości zatrudnienia - skomentował sędzia Patryk Pietrzak.

Wzkazał, że poza sądami w regionie, mogą pracować m.in. w prokuraturach, kancelariach adwokackich, radcowskich, czy notarialnych. 

Warto zaznaczyć, że prawo to nie jedyny kierunek, który od października otwiera Akademia Kaliska. Będą tam kształceni także przyszli lekarze - więcej na ten temat TUTAJ.

Przeczytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy