Reklama

Strażak z OSP uratował życie dwumiesięcznemu dziecku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Chmielecki

Strażak z OSP uratował życie dwumiesięcznemu dziecku - Zdjęcie główne

18 sierpnia - podczas sesji rady gminy w Sośnie, bohaterski strażak został wyróżniony | foto Tomasz Chmielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szymon Zamelek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie (gmina Sośnie w powiecie ostrowskim) został uhonorowany za swoją bohaterską postawę. Mężczyzna uratował życie dwumiesięcznemu dziecku.

Strażak uratował życie dwumiesięcznemu dziecku

Szymon Zamelek, druh i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie (gmina Sośnie w powiecie ostrowskim) uratował życie dwumiesięcznego niemowlęcia.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia.

- 2 sierpnia podróżując prywatnym samochodem drogą krajową nr 25 w pobliżu miejscowości Drołtowice zauważył niepokojące zachowanie osób w zaparkowanym na poboczu samochodzie osobowym. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że został świadkiem zatrzymania oddechu u dwumiesięcznego niemowlęcia. Natychmiastowo podjęta przez druha resuscytacja krążeniowo-oddechowa przyczyniła się do powrotu oddechu, tętna oraz przytomności u niemowlęcia, a tym samym do uratowania życia tego małego człowieka. Bohaterska i godna naśladowania postawa ukazuje, że strażakiem-ratownikiem jest się zawsze i wszędzie, nawet w czasie wolnym od zadań służbowych - komentuje kpt. Tomasz Chmielecki, rzecznik PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Strażak uratował życie dwumiesięcznemu dziecku

Teraz - 18 sierpnia - podczas sesji rady gminy w Sośnie, bohaterski strażak został wyróżniony. Gratulacje druhowi Szymonowi Zamelkowi osobiście przekazał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, st. bryg. Jacek Wiśniewski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy