Reklama

Odszedł dr Stefan Grys. Całe życie działał dla Leszna i jego mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Leszna

Odszedł dr Stefan Grys. Całe życie działał dla Leszna i jego mieszkańców - Zdjęcie główne

Dr Stefan Grys | foto Urząd Miasta Leszna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Smutna wiadomość. Dziś, 6 marca, odszedł dr Stefan Grys. Bardzo znany w Lesznie i nie tylko, aktywny społecznik, filantrop, przyjaciel sportowców i twórców kultury.

Dziś rano dotarła smutna wiadomość o śmierci dr Stefana Grysa, który całe życie działał dla Leszna i jego mieszkańców. Miał 85 lat.

Odszedł dr Stefan Grys. Kim był?

Dr Stefan Grys jako pierwszy otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Leszna. Był Radnym Rady Miejskiej Leszna IV i V kadencji.

Dr Stefan Grys był także wieloletnim Prezesem Przedsiębiorstwa Przemysłu Farmaceutycznego „Akwawit”, pomysłodawcą i twórcą jednego z pierwszych aquparków w Polsce.

Aktywny społecznik, filantrop, przyjaciel sportowców i twórców kultury. Wspierał rozwój Szkoły Muzycznej I i II stopnia, otaczał opieką Muzeum Okręgowe.

- Pana dr Stefana Grysa miałem okazję poznać, gdy razem pracowaliśmy w Radzie Miejskiej Leszna. Zawsze kojarzony z zakładem produkcyjnym Akwawit i z basenem - wspomina prezydent Leszna - Łukasz Borowiak. - Był mecenasem wielu przedsięwzięć sportowych, kulturalnych, społecznych Gdy już zostałem Prezydentem Miasta Leszna przegadaliśmy setki godzin o leszczyńskim lotnisku: jak je usprawnić, jak rozwijać. Rozmawialiśmy także o modernizacji basenu. Strasznie mi przykro, że tego nie zobaczy.  Dr Stefan Grys pracował nie tylko jako prezes, dyrektor - to w kontekście zawodowym, ale był bardzo aktywny społecznie i za to mogę bardzo serdecznie podziękować. Podziękować za to, że taka wyjątkowa postać tu mieszkała i tu pracowała.

Urząd Miasta Leszna przyznaje, że dziś - 6 marca, Leszno straciło wyjątkowego mieszkańca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy