Reklama

CBŚP przejęło narkotyk wart około... 41 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Wielkopolski funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 osoby i zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano narkotyki syntetyczne. Śledczy zabezpieczyli także tonę narkotyku, którego wartość szacowana jest na około 41 mln złotych.

Policjanci CBŚP zlikwidowali kolejne - 17. w tym roku - laboratorium narkotyków syntetycznych. Akcja miała miejsce na terenie naszego regionu. 

Mieli stworzyć labolatorium i wytwarzać tam hurtowo substancje psychotropowe

Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi ustalili, że na terenie województwa wielkopolskiego członkowie zorganizowanej grupy przestępczej stworzyli laboratorium, w którym wytwarzają hurtowe ilości substancji psychotropowych.

- Z ustaleń śledczych wynikało, że produkcja może odbywać się cyklicznie co kilka tygodni. Mając takie informacje policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu - podaje KWP Poznań.

Policjanci zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli narkotyk wart około 41 mln złotych

Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a także zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Zabezpieczyli również m.in. częściowo skrystalizowaną substancję o masie co najmniej 1.036 kg, która była finalnym produktem procesu chemicznego.

- Po wstępnych badaniach w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stwierdzono, że jest to 4CMC czyli klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 41 mln zł - wyjaśnia KWP Poznań.

Przy likwidacji laboratorium wsparcia policjantom CBŚP udzielili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Trzy osoby trafiły do aresztu

Jak przekazuje policja, 3 osobom przedstawiono zarzut nielegalnego wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. 

Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek prokuratury wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy