- Promenada nad Jeziorem Słupeckim
- Odkryj dramatyczną historię Wyspy Edwarda w Zaniemyślu
- Odwiedź zamek w, którym nagrano najnowszą ekranizację „Akademii Pana Kleksa”
- Relaks w Lawendowym Lądzie z widokiem na dolinę Warty
- Najlepsze atrakcje Kalisza na długi weekend
- Znany z noweli Iwaszkiewicza młyn nad Lutynią
- Skansen „Soplicowo” i relaks nad jeziorami
- Ostrów Lednicki, czyli historyczna „Wyspa Władców” i miejsce chrztu Mieszka I
- Królewskie miasto nad Wartą. Pyzdry, czyli cud Polski 2024
- Kładka z platformą widokową w Owińskach
Promenada nad Jeziorem Słupeckim
Promenada nad Jeziorem Słupeckim to idealne miejsce na relaksujący spacer. Trasa prowadzi od parku miejskiego aż do jeziora, gdzie można podziwiać molo z tarasem widokowym i drewniane pomosty w kształcie okręgów. Znajdziesz tam także plac zabaw, basen z podgrzewaną wodą i miejsca do rekreacji, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek z rodziną. Nieopodal jeziora znajduje się tajemnicza wyspa - znana jako kopiec szwedzki, która kryje w sobie lokalną legendę.
Fot. Janusz Nowak
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Odkryj dramatyczną historię Wyspy Edwarda w Zaniemyślu
Zaniemyśl, położony nad Jeziorem Raczyńskim, to miejsce pełne historii i uroku. Główna atrakcja to Wyspa Edwarda, gdzie hrabia Edward Raczyński zakończył swoje życie. Miejsce to przyciąga turystów pięknym parkiem i zabytkowym domem szwajcarskim. Zaniemyśl oferuje również malownicze trasy rowerowe i zadbaną plażę publiczną.
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Odwiedź zamek w, którym nagrano najnowszą ekranizację „Akademii Pana Kleksa”
Gołuchów to miejsce pełne magii, gdzie znajduje się piękny renesansowy zamek otoczony jednym z największych parków - arboretów w Polsce. To właśnie tutaj nagrywano sceny do najnowszej ekranizacji „Akademii Pana Kleksa”. Oprócz tego, Gołuchów oferuje możliwość zwiedzenia pokazowej zagrody zwierząt, gdzie zobaczysz żubry, koniki polskie i daniele. Idealne miejsce na spacery, aktywny wypoczynek i relaks nad jeziorem.
Fot. Beata Frąckowiak-Piotrowicz
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Relaks w Lawendowym Lądzie z widokiem na dolinę Warty
„Lawendowy Ląd” to prawdziwy raj dla miłośników pięknych widoków i lawendy. Położony w zachodniej części wsi Ląd, oferuje możliwość spacerów po lawendowych polach, relaks na leżakach z widokiem na Nadwarciański Park Krajobrazowy oraz skosztowanie lawendowych specjałów. Miejsce to zapewnia również noclegi w agroturystycznym apartamencie, a na odwiedzających czekają warsztaty i inne atrakcje.
Fot. Wiktoria Matuszczak
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Najlepsze atrakcje Kalisza na długi weekend
Kalisz, drugie co do wielkości miasto w Wielkopolsce, oferuje szeroką gamę atrakcji. Od zwiedzania zabytków, takich jak Park Miejski, Most Kamienny czy Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, po aktywne formy wypoczynku dla całej rodziny - jak park linowy czy park trampolin.
Fot. Urząd Miasta Kalisza
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Znany z noweli Iwaszkiewicza młyn nad Lutynią
Młyn nad Lutynią w Wilkowyi, pochodzący z 1793 roku, to zabytkowe miejsce o bogatej historii. Młyn, opisany w noweli Jarosława Iwaszkiewicza, obecnie przeszedł remont, aby stać się muzeum i centrum aktywności lokalnej. Wokół młyna powstała infrastruktura turystyczna. Można tu pospacerować i odpocząć. Jest tu też jedyny w Polsce most „Światowego Dnia Roweru”.
Fot. Wiktoria Matuszczak
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Skansen „Soplicowo” i relaks nad jeziorami
Pojezierze Leszczyńskie to region pełen atrakcji, położony zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Poznania i Leszna. Warto odwiedzić Skansen Filmowy Soplicowo w Cichowie, gdzie odtworzono scenografię z filmu „Pan Tadeusz”. W okolicy znajdują się także malownicze jeziora, takie jak Jezioro Cichowo i Jezioro Dolskie Wielkie, które oferują strzeżone kąpieliska, idealne na letni wypoczynek.
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Ostrów Lednicki, czyli historyczna „Wyspa Władców” i miejsce chrztu Mieszka I
Ostrów Lednicki to jedno z najważniejszych historycznych miejsc w Polsce, znane jako „Wyspa Władców”. To tutaj znajdują się ruiny piastowskiej rezydencji oraz kościoła grodowego, które przypominają o początkach polskiej państwowości. Według niektórych badaczy, to właśnie tutaj Mieszko I przyjął chrzest w 966 roku. Ostrów Lednicki oferuje fascynującą podróż w przeszłość, którą warto odbyć.
Fot. Muzeum Pierwszych Piastów
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Królewskie miasto nad Wartą. Pyzdry, czyli cud Polski 2024
Pyzdry, położone malowniczo nad Wartą, to miasto o bogatej historii i licznych atrakcjach. Zostało uznane za jeden z cudów Polski 2024 w plebiscycie National Geographic. Warto tu zobaczyć zabytkowe kościoły i pozostałości zamku oraz pospacerować wzdłuż Warty. Pyzdry to idealne miejsce na relaks i odkrywanie uroków nadwarciańskiej przyrody.
Fot. Archiwum portalu
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
Kładka z platformą widokową w Owińskach
Kładka pieszo-rowerowa w Owińskach połączyła gminy Czerwonak, Suchy Las i Poznań, stając się sporą atrakcją turystyczną. Także za sprawą "zawieszonego" na wysokości ponad 20 metrów tarasu widokowego, z którego rozciąga się widok na Wartę i malowniczą okolicę. Kładka w Owińskach jest częścią Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego na zachodnim brzegu Warty oraz Cysterskiego Szlaku Rowerowego i Szlaku Kościołów Drewnianych, znajdujących się po wschodniej stronie rzeki. Mawia się, że jest także "bramą" do Puszczy Zielonki.
Fot. DroneEyePixels
Więcej o tym miejscu - TUTAJ
PRZECZYTAJ TAKŻE: Dzień pod znakiem ziół w skansenie. Poznasz tajniki zielarek!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.