Reklama

Znęcał się nad matką, bratem i siostrami. Trafił do aresztu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znęcał się nad matką, bratem i siostrami. Trafił do aresztu - Zdjęcie główne

34-letni mężczyzna znęcał się nad rodziną. Trafił do aresztu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 34-letni mieszkaniec wielkopolskiej gminy Lipka znęcał się nad swoją matką, bratem i siostrami oraz nękał i groził swojej konkubinie. Z uwagi na fakt, że mężczyzna był już wcześniej karany, tym razem odpowie jako tzw. recydywista, za co grozi mu surowszy wymiar kary.

Zgłoszenie o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 34-latek wobec swojej mamy oraz rodzeństwa wpłyneło w połowie lutego. Jak ustalili mundurowi dramat w tej rodzinie trwał jednak od 2019 roku. Awantury, wyzwiska, groźby i przemoc zdarzały się w tym domu, gdy tylko mężczyzna spożywał alkohol lub znajdował się pod wpływem środków odurzających.
Postępowanie prowadzone przez policjantów wykazało, że sprawca nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad mamą i rodzeństwem, ale także groził pozbawieniem życia i zdrowia swojej konkubinie.

 - Policjanci z Zespołu Kryminalnego Posterunku Policji w Lipce ustalili, że 34-latek w grudniu 2017 roku opuścił zakład karny, w którym odbył karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną, odpowiadał więc będzie jako recydywista - informuje wielkopolska policja. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom  podstawy, żeby przedstawić 34-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką i rodzeństwem oraz kierowanie gróźb karalnych wobec konkubiny. Sąd Rejonowy w Złotowie na wniosek policji i złotowskiej prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Z uwagi na recydywę, czyli powrót do przestępstwa, kara jaka grozi 34-latkowi to do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

- Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej - tłumaczą wielkopolscy policjanci. 

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy