Reklama

Wielkopolska. Przejęto 700 nielegalnych automatów do gier. Sześciu oskarżonych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

Wielkopolska. Przejęto 700 nielegalnych automatów do gier. Sześciu oskarżonych - Zdjęcie główne

Wielkopolska. Przejęto 700 nielegalnych automatów do gier | foto Krajowa Administracja Skarbowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zatrzymanie sześciu podejrzanych o organizowanie nielegalnego hazardu oraz przejęcie około 700 automatów do gier to efekt kilkuletniego śledztwa funkcjonariuszy wielkopolskiego urzędu celno-skarbowego. Sprzęt zarekwirowano m.in. w Lesznie, Rawiczu, Śremie, Kościanie i Gostyniu. 

Skala prowadzonego procederu, a szczególnie miejsc urządzania i prowadzenia nielegalnych gier (Leszno, Rawicz, Śrem, Kościan, Gostyń, Poznań, Głogów, Góra i Wschowa), jak i ilość zabezpieczonych automatów wskazuje, że jest to jedna z największych spraw prowadzonych w ostatnich latach przez Służbę Celno-Skarbową - informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. 

Około 700 nielegalnych automatów do gier przejęto w Wielkopolse i na Dolnym Śląsku

Pierwsze punkty z nielegalnym hazardem funkcjonariusze namierzyli w październiku 2017 r. Późniejsze kontrole i przeszukania - a do tej pory było ich ponad 200 - ujawniły kolejne miejsca, gdzie wbrew przepisom grano na automatach. Znajdowały się nie tylko na terenie Wielkopolski, ale także Dolnego Śląska i Lubuskiego.  

Zabezpieczono 700 automatów, laptopy, rejestratory, komputery stacjonarne oraz elementy automatów - informuje wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa. 

Sześć osób oskarżono o urządzanie nielegalnego hazardu

W toku śledztwa zatrzymano sześć osób podejrzewanych o organizowanie nielegalnych gier na automatach. 

Obszerny materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie Ireneuszowi R., Łukaszowi P., Arturowi K., Pawłowi D., Dawidowi K. i Michałowi R. zarzutów urządzania i prowadzenia gier hazardowych, wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych, a nadto uczynienia z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu - informują śledczy.

Pod koniec kwietnia poznańska prokuratura okręgowa - która nadzorowała śledztwo - skierowała przeciwko podejrzanym akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Lesznie.

Wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych - od 5 tysięcy do 40 tysięcy złotych. Prokurator zabezpieczył także majątek oskarżonych o wartości około 2 mln złotych - zarówno pieniądze, jak i nieruchomości.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy