Reklama

Uczniowie pod koniec roku szkolnego wrócą do szkół?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Uczniowie pod koniec roku szkolnego wrócą do szkół? - Zdjęcie główne

Ministerstwo edukacji daje nadzieję, że w kwietniu starsi uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. Jak będzie? | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek coraz głośniej mówi jak bardzo realnym jest fakt, iż uczniowie w Polsce będą kończyli rok szkolny 2020/2021 w szkołach. I nie chodzi tu tylko o uroczystości czy apele, związane z odbiorem świadectw na zakończenie roku szkolnego.

Resort edukacji daje nadzieję, że wszyscy uczniowie wrócą do szkół w połowie kwietnia. Minister Przemysław Czarnek w ogólnopolskich mediach zapewnia, że polskie szkoły są na to gotowe.  

13 marca szef resortu edukacji powiedział, powrót uczniów do nauki na zasadach stacjonarnych w kwietniu jest jak najbardziej możliwy. 

Jeśli tak się stanie, to matury odbyłyby się w sposób tradycyjny – w salach szkolnych, gdzie odbywały się przed pandemią Covid-19. Powrót  starszych uczniów do szkół oznaczałby również, że inne egzaminy oraz kilka, może nawet dziesięć ostatnich tygodni nauki bieżącego roku szkolnego uczniowie spędziliby w salach szkolnych.

 

Aktualnie uczniowie starszych klas szkół podstawowych – od kl. IV do kl. VIII oraz młodzież – objęci są nauką zdalną, co najmniej do 28 marca.

Obowiązujące od kilku dni rozporządzenie ministra dla klas I-III wprowadziło ponadto naukę w trybie hybrydowym: część zajęć prowadzonych jest w sposób tradycyjny w szkole, część zajęć odbywa się tylko w trybie zdalnym – w czterech województwach objętych lokalnymi lockdownami: warmińsko-mazurskim, pomorskim, lubuskim i mazowieckim. Przemysław Czarnek tłumaczył na antenie stacji telewizyjnej Polsat News, że w czterech województwach, w których liczba zachorowań na Covid-19 jest największa, dojazd dzieci do szkół, zwłaszcza środkami komunikacji mnoży ryzyko, dlatego i najmłodsze roczniki zostały tam objęte częściowo nauką zdalną w miejsce nauki bezpośrednio w szkołach.

W pozostałych województwach uczniowie trzech najniższych klas, podobnie jak od kilku tygodni, nadal objęci są nauką stacjonarną – uczęszczają więc do szkół i zasiadają w ławkach.

źródło: strefabiznesu.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy