Reklama

Policja rozbiła groźną szajkę. Możliwe są kolejne zatrzymania [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Policja rozbiła groźną szajkę. Możliwe są kolejne zatrzymania [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Złodzieje aut zatrzymani. Policja znalazła „dziuplę” z kradzionymi częściami.

 

 

 

Wspólne działania policjantów z Gostynia i Pleszewa doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów marki Citroen. Sprawcy mają na koncie m.in. pojazdy, które zginęły w Gostyniu, Koninie i Turku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali przesłuchani. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Jak informuje portal gostyńska.pl w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże samochodów francuskich marek, głównie citroenów CZYTAJ TUTAJ

ZOBACZ WIDEO POLICJI:

 

 

 

Sprawą śledczy zajmowali się od połowy kwietnia br.. Wtedy to w Gostyniu na os. 700-lecia został skradziony samochód marki Citroen. Kilka godzin po dokonaniu przestępstwa samochód został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

 

Prowadzone na szeroką skalę czynności w tej sprawie pozwoliły śledczym w pierwszej kolejności wytypować rejon, z którego pochodzili złodzieje, a następnie potencjalnych sprawców.

 

Przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Podczas przeszukania różnych pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli części i elementy od innego skradzionego pojazdu, przyrządy służące do kradzieży samochodów oraz jeden samochód, który był użytkowany przez jednego z zatrzymanych.

 

 

 

W czwartek, 30 kwietnia zatrzymano i przesłuchano 34-letniego mieszkańca Pleszewa oraz 25-letniego mieszkańca Gołuchowa, których podejrzewa się o serię kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie Gostynia, Konina i Turku.

 

 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Gostyniu przychylił się do wniosku złożonego przez miejscowego prokuratora i wobec obu podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 – informuje gostyńska policja.

 

 

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania osób.

 

W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali w całości samochody skradzione w Gostyniu i Turku. Zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów kradzieży obu zatrzymanym. Policjanci oraz powołani biegli będą ustalać z jakich pojazdów pochodzą zabezpieczone części i elementy samochodów - informuje gostyńska policja. 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE