Kulminacyjny punkt majowej pełni nazywamy Pełnią Kwiatowego Księżyca. To zjawisko będziemy mogli podziwiać już dziś wieczorem.
Skąd nazwa - Pełnia Kwiatowego Księżyca?
- Majową pełnię nazywa się Kwiatowym Księżycem, co jest związane z intensywnym rozkwitaniem roślin o tej porze roku. Oryginalne pochodzenie nazw pełni sięga do tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Wśród gatunków, które mogły zainspirować ich do jej nadania, znajduje się czosnek niedźwiedzi, wiesiołek, łubin czy zawilec - wyjaśnia portal TVN METEO.
Majowa pełnia posiada także inne nazwy, są to:
- Księżyc Kukurydzy - w tym miesiącu ją wysiewano,
- Mleczny Księżyc - na ten okres miał przypadać czas zwiększonej mleczności krów.
Kiedy możemy oglądać Pełnię Kwiatowego Księżyca?
Jak podaje TVN METEO, punkt kulminacyjny Pełni Kwiatowego Księżyca, nastąpi w piątek (5 maja) o godzinie 19.34. Jednak zjawisko będzie można obserwować przez całą noc z piątku na sobotę.Najlepsze do obserwacji to oczywiście miejsce pozbawione sztucznego oświetlenia. Najlepiej więc wybrać się za miasto.
ZOBACZ TAKŻE:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.