Reklama

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Poznaniu wspólnie z FBI. Rozesłano alert

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Poznaniu wspólnie z FBI. Rozesłano alert - Zdjęcie główne

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Poznaniu wspólnie z FBI. Rozesłano alert | foto Archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja we współpracy z amerykańskim FBI organizuje dziś w Poznaniu ćwiczenia antyterrorystyczne. Powiadomiło o tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb - brzmi alert rozesłany do mieszkańców.

Ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23” przeprowadzane są w całej Polsce od 17 do 19 kwietnia. Organizuje je Komenda Główna Policji, we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (FBI). 

Manewry pod kryptonimem „Wolf-Ram-23” w całej Polsce

Celem manewrów - jak informuje policja - jest umiejętność sprawnego i szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego - związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym.

Trudna sytuacja za wschodnią granicą wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia - podkreśla Komenda Główna Policji.

Wspólne ćwiczenia polskich funkcjonariuszy oraz FBI rozpoczęły się wczoraj (17 kwietnia) w Warszawie. 

Ćwiczenia antyterrorystyczne policji i FBI również w Poznaniu 

Poznaniacy o ćwiczeniach zostali powiadomieni dziś rano poprzez alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

Uwaga! Dziś, 18.04 w Poznaniu ćwiczenia antyterrotystyczne służb.  Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb - brzmi wiadomość rozesłana przez RCB do mieszkańców stolicy Wielkopolski. 

Źródło: KWP w Poznaniu

Przeczytaj także: 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy