Reklama

Biała Sobota w Poznaniu. Czym jest i kiedy się odbędzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Biała Sobota w Poznaniu. Czym jest i kiedy się odbędzie? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień dla zdrowia - czyli Biała Sobota w Poznaniu. Każdy, kto ma taką potrzebę, może przyjść i skorzystać z darmowych badań.

Biała Sobota wraca do Poznania po pandemicznej przerwie. Kiedy się odbędzie? Sprawdźcie.

Czym jest Biała Sobota?

Białą Sobotę organizuje Caritas Poznań. Każdy podczas tego wydarzenia może zbadać swój stan zdrowia. 

- Wychodząc naprzeciw potrzebom naszej lokalnej społeczności, Caritas Poznań od lat organizowała otwarte wydarzenie przypadające w dzień poprzedzający Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to gromadzi w jednym miejscu wielu specjalistów, którzy wykonując szereg badań, pomagają uczestnikom w profesjonalny sposób zdiagnozować ich bieżącą sytuację zdrowotną - wyjaśnia Caritas Poznań.

Podczas ostatniej edycji Białej Soboty w 2020 roku, udział wzięło około 1.200 osób, dla których przeprowadzono ponad 2.000 badań i diagnoz.

- Pulmonolodzy, czy diabetolodzy jedynie otwierają listę specjalistów obecnych w czasie wydarzenia. Ponadto, na miejscu dostępne są także punkty mobilne, takie jak: osteobus, mammobus, czy słuchobus. Poza sprawdzeniem swojego stanu zdrowia, podczas wydarzenia można też wziąć udział w wykładach, czy szkoleniach, podnoszących poziom wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu - podaje Caritas.

Kto może wziąć udział w Białej Sobocie?

Udział w Białej Sobocie może wziąć każdy - i osoby starsze, i młodsze. Uczestnictwo w wydarzeniu, a także każda wizyta u specjalistów są darmowe.

Kiedy odbędzie się Biała Sobota w Poznaniu?

Biała sobota odbędzie się 18 lutego, w godzinach 10:00-13:00, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu.

Wybieracie się? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy