Dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro, od 2017 roku w stolicy Wielkopolski urodziło się niemal pół tysiąca dzieci.
- Ta liczba to dowód na to, jak bardzo potrzebny jest ten program - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Cieszę się, że przyniósł on szczęście już tylu poznańskim rodzinom. W Poznaniu wspieramy osoby dotknięte niepłodnością już od ponad sześciu lat, dla wielu z nich in vitro to jedyna szansa na upragnione dziecko. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość - dlatego trzymam kciuki za obywatelski projekt ustawy przywrócenia refundacji leczenia niepłodności z budżetu państwa.
Kto może skorzystać z dofinansowania do in vitro w Poznaniu?
Obecnie prowadzona jest druga edycja programu, która rozpoczęła się w 2021 r. i potrwa do końca 2024 r. Osoby starające się o dziecko już teraz mogą się zgłaszać.
Dofinansowanie do zapłodnienia in vitro przysługuje parom, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria:
- Powinny być w związku małżeńskim lub partnerskim, spełniać ustawowe warunki oraz rozliczać podatki w Poznaniu.
- Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata.
- Więcej informacji TUTAJ
Na co mogą liczyć uczestnicy programu?
Uczestnicy programu mogą liczyć na:
- trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie,
- lub trzykrotnego dofinansowanie w wys. 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka - pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura nie była skuteczna (nie urodziło się w jej wyniku dziecko).
Co trzeba zrobić, by przystąpić do programu?
Program realizują 3 placówki lecznicze, które zostały wybrane w postępowaniu konkursowym. To:
- Medi Partner sp. z o.o - InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań,
- Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
- IVI sp. z o.o - Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian.
By wziąć udziął w programie, trzeba żlożyć wniosek w jednej z powyższych placówek. Więcej TUTAJ
Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.
Komentarze (0)