Reklama

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej dla mężczyzn. Jak się zapisać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Poznań

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej dla mężczyzn. Jak się zapisać? - Zdjęcie główne

Badania | foto UM Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Poznania i całej Wielkopolski mogą skorzystać z bezpłatnego badania przesiewowego - USG aorty brzusznej. To propozycja dla mężczyzn, którzy mają do 50 do 69 lat. Dlaczego to badanie jest takie ważne? 

USG aorty brzusznej wykonuje się głównie przy podejrzeniu tętniaka aorty i zmian miażdżycowych. U mężczyzn tętniak występuje znacznie częściej niż u kobiet, a prawdopodobieństwo jego występowania rośnie wraz z wiekiem.

Pęknięcie tętniaka aorty stanowi zagrożenie życia. Warto się badać

Warto wyjaśnić, że aorta to największa tętnica w organizmie człowieka, dzięki której krew płynie do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

U większości osób tętniak aorty nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Pęknięty - stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna mogą uratować życie. 

Przebadano 8 tysięcy pacjentów. U ponad 170 stwierdzono tętniaka aorty

Tylko w lutym w programie w Poznaniu przebadano ponad 100 mężczyzn. Łącznie, od początku jego istnienia, badanie wykonano u ponad 8 tysięcy pacjentów.

- U ponad 170 z nich stwierdzono  tętniaka i przeprowadzono dalszą diagnostykę - czyli angiografię w rezonansie oraz konsultację lekarza specjalisty chirurga naczyniowego - twórcy projektu, prof. Grzegorza Oszkinisa. Pacjentów objęto też dalszą, bezpłatną opieką ambulatoryjną w poradni Arterieart w Poznaniu - podaje Urząd Miasta Poznania.

Gdzie odbywają się badania i jak się zapisać?

Badania odbywają się we wszystkich miastach powiatowych województwa wielkopolskiego - także w Poznaniu.

By się na nie zapisać, należy zadzwonić pod numer telefonu 503 075 095 lub wysłać maila pod adres: zdrowaaorta@arterieart.com (w mailu należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz miasto). 

W Poznaniu badania będą przeprowadzane raz w miesiącu. Najbliższe z nich odbędzie się 21 marca, a kolejne - 25 kwietnia. Diagnostyka odbywa się w Centrum Medycznym Arterieart przy ul. Rakoniewickiej 23A

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy