Reklama

Minister zdrowia wystartuje w wyborach do Sejmu z Wielkopolski?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia, www.gov.pl

Minister zdrowia wystartuje w wyborach do Sejmu z Wielkopolski? - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski zamierza wystartować w wyborach do Sejmu z Wielkopolski? | foto Ministerstwo Zdrowia, www.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia, Adam Niedzielski, goszczący w porannej rozmowie RM FM zapytany o to, skąd wystartuje do Sejmu w jesiennych wyborach, odpowiedział: "Wielkopolska jest bliska mojemu sercu".

Adam Niedzielski w porannej rozmowie w RMF FM mówił o darmowych lekach dla dzieci i osób 65+, podaktu od hamurgerów i kebabów, podniesieniu akcyzy na papierosy, ale nie tylko. Poruszono także kwestię wyborów parlamentarnych. 

Adam Niedzielski o darmowych lekach 

Minister Zdrowia wyjaśnił, że program darmowych leków dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia i osób po 65. roku życia nie oznacza, że wszystkie medykamenty będą bezpłatne. W programie ma znajdować się 2.057 leków. Natomiast te, które znajdują się w systemie refundacyjnym to ponad 4.100.

- Plan jest taki, żeby pełną listę refundowanych leków dać darmową - mówił Adam Niedzielski w porannej rozmowie RMF FM.

Robert Mazurek zapytał ministra również o niewykorzystane szczepionki przeciwko Covid-19. Prawdopodobnie w tej chwili w Polsce mamy ponad 25 mln dawek. Adam Niedzielski przyznał, że perspektywa zniszczenia szczepionek jest realna.

- Pfizer zmusza kraje do przyjęcia kolejnych ponad 90 mln dawek. My absolutnie się nie zgodziliśmy na takie podejście. Do nas dołączyły Węgry i Rumunia, ale pozostałe kraje również mają ogromne wątpliwości, po co to robić - zaznaczył w RFM FM Niedzielski.

Minister zdrowia usłyszał także pytanie o to, kiedy w Polsce oficjalnie skończy się epidemia koronawirusa. Adam Niedzielski odpowiedział, że z końcem czerwca będzie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego.

Czy będzie podatek od kebabów i hamburgerów oraz wyższa akcyza na papierosy?

Minister zdrowia wypowiedział się również w sprawie podatku od kebabów i hamburgerów. Stwierdził, że na razie takiego podatku nie będzie.

Kolejne pytanie dotyczyło produktów nikotynowych, które zastępują tradycyjne papierosy. Dane pokazują, że w Polsce wzrosła w ostatnim liczba palaczy. Koncerny tytoniowe przedstawiają nowe produkty jako rzekomo zdrowszą alternatywę. Minister zapewnił, że nie będzie taryfy ulgowej dla takich produktów. 

- Nie za mojej kadencji. Nie dopuszczę do tego, bo fałszywa teza o ich mniejszej szkodliwości nie jest udokumentowana, bo żeby widzieć efekty palenia tych nowych produktów, musiałoby minąć 20 lat. Ich skutki nie są zweryfikowane pod kątem długiego oddziaływania, nowotworów, schorzeń serca, a ktoś mówi, że są mniej szkodliwe. Na jakiej podstawie? - skonstatował Niedzielski w rozmowie RMF FM.

Zapowiedział także, że jest zwolennikiem dalszego podniesienia akcyzy na papierosy i e-papierosy.

Minister zdrowia zamierza wystartować w wyborach do Sejmu z Wielkopolski?

Adam Niedzielski przyznał, że zamierza ubiegać się jesienią o poselski mandat. W związku z tym, usłyszał również pytanie - skąd zamierza wystartować w wyborach do Sejmu. 

- Wielkopolska jest bliska mojemu sercu, bo w tym regionie jest bardzo wysoki poziom świadomości zdrowotnej. To jest region, w którym mamy największy udział w programie profilaktycznym 40+. Również pod kątem szczepień i nie mówię tylko o szczepieniach covidowych, ta świadomość profilaktyki jest bardzo wysoka - powiedział Niedzielski w porannej rozmowie RMF FM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy