Reklama

Inwestycja za 40 milionów złotych. Powstanie nowoczesna Akademia Lecha Poznań

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W połowie 2022 roku ma być gotowe Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Koszt jego budowy oszacowano na czterdzieści milionów złotych.

Jak informuje biuro prasowe Lecha Poznań, nastąpiło już podpisanie umowy z generalnym wykonawcą. Będzie to firma Projprzem Budownictwo, która jest obecna na rynku od ponad 70 lat. 

Harmonogram działań zakłada trzy główne terminy. 30 września mają zostać zakończone prace budowlane przy piłkarskim symulatorze. Później do tego budynku wkroczą - na dwa miesiące - przedstawiciele austriackiej firmy skills.lab, którzy we wnętrznu będą odpowiadać za przygotowanie wszystkich niezbędnych technologii.

W pełni gotowe nowe narzędzie doskonalenia umiejętności piłkarskich będzie do końca bieżącego roku. Kolejną datą, na którą zwracają uwagę władze Lecha, jest 30 czerwca 2022 roku. Wtedy ma zostać zakończona budowa internatu, w skład którego wejdą szatnie, pokoje dla młodych piłkarzy, gabinety fizjoterepautyczne, bogate zaplecze socjalno-techniczne czy sala konferencyjna, w której będą mogły odbywać się odprawy. 

Blisko połowę środków Lech Poznań otrzyma w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rozwój naszej Akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy - mówi prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

Fot. lechpoznan.pl/wizualizacje Pracownia EV Architects

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy