Reklama

Program „300 Plus”. Do kiedy można składać wnioski na wyprawkę dla dziecka?

Opublikowano:
Autor:

Program „300 Plus”. Do kiedy można składać wnioski na wyprawkę dla dziecka? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Przyjmowanie wniosków w ramach programu "Dobry start" ruszyło 1 lipca. Co ważne – można to zrobić wyłącznie przez Internet.

725 mln zł trafiło już na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry start”. W samej Wielkopolsce ZUS wypłacił ponad 245 tys. świadczeń na kwotę prawie 74 mln zł.

Co ważne w tym roku szkolnym, czyli 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

300 plus. Do kiedy można składać wnioski?

Wnioski można składać do 30 listopada 2021 r. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 złotych - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Świadczenie zostanie przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry start", także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. 

Potwierdzenie rejestracji profilu na PUE ZUS, klient otrzyma na adres email, który podał we wniosku. Natomiast na numer telefonu z wniosku otrzyma jednorazowe hasło, które będzie musiał zmienić przy pierwszym logowaniu do PUE ZUS – informuje Marlena Nowicka regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim. 

300 plus. Dyżury pracowników

Wsparcie można otrzymać na specjalnej infolinii, pod numerem 22 290 22 02, w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet: www.zus.pl/e-wizyta.

Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy