Reklama

W Wielkopolsce złożono 100 tysięcy wniosków o "Dobry start"

Opublikowano:
Autor:

W Wielkopolsce złożono 100 tysięcy wniosków o "Dobry start" - Zdjęcie główne

W Wielkopolsce złożono 100 tysięcy wniosków w ramach programu "Dobry start".

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko W województwie wielkopolskim wpłynęło ponad 103 tys. wniosków o wypłatę świadczenia 300 plus dla przeszło 148,5 tys. dzieci.

Już 1 mln wniosków dla blisko 1,5 mln dzieci złożyli rodzice i opiekunowie w ramach Programu „Dobry start”.  W województwie wielkopolskim wpłynęło ponad 103 tys. wniosków o wypłatę 300 plus dla przeszło 148,5 tys. dzieci.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry start”.W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. 

Dobry start. Wniosek

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 złotych - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Świadczenie zostanie przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu ”Dobry start”;, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Potwierdzenie rejestracji profilu na PUE ZUS, klient otrzyma na adres email, który podał we wniosku. Natomiast na numer telefonu z wniosku otrzyma jednorazowe hasło, które będzie musiał zmienić przy pierwszym logowaniu do PUE ZUS - tłumaczy Marlena Nowicka,  rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. 

Dobry start. Pomoc

Wsparcie można otrzymać również na specjalnej infolinii, pod numerem 22 290 22 02, w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet: www.zus.pl/e-wizyta.

Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy