Umowę o dofinansowanie kontynuacji programu pomocy osom dotkniętych dziecięcym porażeniem mózgowym podpisano 27 października na terenie budowy nowej siedziby Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji w Poznaniu. Działa ono przy uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi.
Podpisy na dokumencie złożyli wicemarszałek województwa - Wojciech Jankowiak oraz dyrektor szpitala - dr n. med. Przemysław Daroszewski.
- Ogromne pieniądze na ten właśnie projekt to jedne z najlepiej zainwestowanych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w naszym regionie. Przemawiają za tym wspaniałe rezultaty i wysokie oceny, jakie uzyskał w minionej perspektywie finansowej Unii Europejskiej pierwotny projekt rehabilitacji dzieci okrutnie dotkniętych przez los, zmagających się z porażeniem mózgowym. Obecny projekt stanowi kontynuację i rozszerzenie form pomocy dla małych pacjentów - zaznaczył Wojciech Jankowiak.
Projekt, którego realizacja rozpocznie się w listopadzie, zakłada nowoczesną i kompleksową rehabilitację dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz z innymi schorzeniami o podłożu neurologicznym.
Podobnie jak w poprzedniej edycji projektu pacjenci będą poddawani robotycznie wspomaganej rehabilitacji chodu podczas dwutygodniowych turnusów rehabilitacyjnych. Terapeuci będą też rehabilitować dzieci w miejscu ich zamieszkania. Wsparcie otrzymają także rodzice i opiekunowie uczestników projektu - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ponad 7 tys. Wielkopolan leczonych w programie KOS-Zawał
Program rehabilitacji ma potrwać 3 lata i będzie mogło z niego skorzystać około 1.100 małych pacjentów. Wsparcie otrzymają także ich rodzice i opiekunowie. Od lipca 2024 roku, po otwarciu nowej siedziby Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci, leczeniem planuje się objąć większą grupę osób.
Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej, inwestycja zapewni dzieciom kompleksowość i ciągłość leczenia ortopedyczno-rehabilitacyjnego, które są fundamentem misji szpitala i kontynuacją koncepcji leczenia rehabilitacyjnego profesora Wiktora Degi - podkreśla UMWW.
Projekt opiewa na około 51 mln zł. Jest współfinansowany z funduszy europejskich (36 mln zł) oraz budżetu państwa (12,8 mln zł).
PRZECZYTAJ TAKŻE: Od listopada więcej kobiet będzie mogło wykonać darmową mammografię
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.