Reklama

Już jutro Biała Sobota w Poznaniu. Skorzystaj z darmowych badań dla każdego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: Urząd Miasta Poznania, fot. arch

Już jutro Biała Sobota w Poznaniu. Skorzystaj z darmowych badań dla każdego - Zdjęcie główne

Już jutro Biała Sobota w Poznaniu. Skorzystaj z darmowych badań dla każdego | foto Źródło: Urząd Miasta Poznania, fot. arch

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Biała Sobota - czyli dzień dla zdrowia, już jutro w Poznaniu. Każdy, kto ma taką potrzebę, może przyjść i skorzystać z darmowych badań. Sprawdź, jacy lekarze pojawią się na miejscu i z jakie badania będą dostępne.

Biała Sobota już jutro odbędzie się w Poznaniu. Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. Na jakie badania można liczyć? Sprawdźcie.

Białą Sobotę organizuje Caritas Poznań. Każdy podczas tego wydarzenia może zbadać swój stan zdrowia. Podczas ostatniej edycji Białej Soboty w 2020 roku, udział wzięło około 1.200 osób, dla których przeprowadzono ponad 2.000 badań i diagnoz.

Udział w Białej Sobocie może wziąć każdy - i osoby starsze, i młodsze. Uczestnictwo w wydarzeniu, a także każda wizyta u specjalistów są darmowe.

Jacy lekarze będą przyjmować podczas Białej Soboty?

W gabinetach w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu pacjentów przyjmować będą lekarze specjaliści:

  • diabetolog,
  • laryngolog,
  • ginekolog,
  • otolaryngolog,
  • neurolog,
  • pulmonolog,
  • chirurg onkolog,
  • dietetyk,
  • endokrynolog,
  • kardiolog,

Z jakich badań będzie można skorzystać?

Będzie można skorzystać z porady lekarza rodzinnego i protetyka słuchu, a także wykonać podstawowe badania krwi. Pielęgniarki zmierzą chętnym poziom glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, a także sprawdzą ciśnienie krwi.

Na stoisku poznańskiego towarzystwa Amazonki będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce raka piersi i o sposobach walki z tym nowotworem.

Stowarzyszenie chorych na czerniaka zaproponuje badanie znamion wideodermatoskopem, a na stoisku kliniki MedPolonia będzie można sprawdzić swoją wagę oraz BMI. 

Na parkingu przed budynkiem, staną specjalistyczne pojazdy. W osteobusie będzie można poznać gęstość swoich kości, w mammobusie - zbadać piersi, a w słuchobusie - sprawdzić swój słuch. Chętni będą mogli również zrobić RTG klatki piersiowej. 

Wykłady i zajęcia dla chętnych

O godz. 10:00 fizjoterapeuta podpowie, co zrobić, by kręgosłup bolał mniej. O godz. 11.30 będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na drogach. Specjaliści wyjaśnią również, dlaczego warto być ostrożnym online. Na godz. 12:15 zaplanowano wykład z dietetyki. 

Przez cały czas trwania wydarzenia strażacy będą przypominali najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat opieki nad chorymi i seniorami w domu. Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń znajdą się informacje o Złotej Karcie Seniora, a także o pudełku życia

W jakich godzinach i gdzie można przyjść na darmowe badania w Poznaniu?

Biała sobota odbędzie się 18 lutego, w godzinach 10:00-13:00, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu.

Wybieracie się? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy