Reklama

Dyrektor przychodni lekarskiej z Wielkopolski zatrzymany przez CBA. Miał wziąć łapówkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Dyrektor przychodni lekarskiej z Wielkopolski zatrzymany przez CBA. Miał wziąć łapówkę - Zdjęcie główne

Dyrektor przychodni lekarskiej z Wielkopolski zatrzymany przez CBA. Miał wziąć łapówkę | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Dyrektor przychodni lekarskiej z Wielkopolski zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Mężczyźnie zarzucono przyjęcie łapówki. Prócz niego, "wpadły" jeszcze trzy osoby.

W śledztwie dotyczącym przestępstw o charakterze korupcyjnym, zatrzymano cztery osoby. To - jak informuje Prokuratura Krajowa - dyrektor Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Witkowie (powiat gnieźnieński), który jest jednocześnie lekarzem oraz 3 przedsiębiorców. 

CBA zatrzymało dyrektora przychodni lekarskiej w Witkowie

Szefa przychodni funkcjonariusze delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w poniedziałek. 

Bezpośrednio po przyjęciu przez niego korzyści majątkowej w zamian za ,,ustawienie” przetargu na sprzęt medyczny dla tej przychodni - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

Prócz szefa przychodni, funkcjonariusze ujęli także mężczynę, który miał wręczyć dyrektorowi łapówkę w wysokości 5 tys. zł. 

Zgromadzone przez funkcjonariuszy biura materiały zostały przekazane do prokuratury, która wszczęła w tej sprawie postępowanie i przedstawiła zatrzymanym zarzuty korupcyjne. Dalsze dynamiczne ustalenia w sprawie umożliwiły zatrzymanie kolejnych dwóch osób zaangażowanych w korupcyjny proceder - przekazuje CBA.  

Zarzuty postawiono czterem osobom

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty - lekarzowi przyjęcia korzyści majątkowej, natomiast przedsiębiorcom - jej wręczenia. Wobec szefa przychodni sąd zastosował tymczasowy areszt. 

Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych po 30 tysięcy złotych, dozorów Policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi - informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej. 

Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy