Reklama

Września. Incydent na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Rolnicy zakłócili wystąpienie szefa rządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AGROUnia

Września. Incydent na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Rolnicy zakłócili wystąpienie szefa rządu - Zdjęcie główne

Rolnicy z Agrounii zakłócili wystąpienie premiera Morawieckiego. | foto AGROUnia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piątkowe przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego we Wrześni zostało zakłócone przez protestujących rolników. Interweniowała policja.

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w piątek, 5 marca, we Wrześni. Szef rządu wziął udział w uroczystości otwarcia wschodniej obwodnicy. Podczas swojego wystąpienia Morawiecki zapowiadał, że inwestycja otworzy przed regionem nowe perspektywy rozwoju.

Premier Morawiecki na otwarciu obwodnicy 

Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia nowej trasy mówił, że Września leży na jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy.

- Ale to nie znaczy, że Września ma leżeć pomiędzy - Września ma być centrum przyciągającym nowe inwestycje. Żeby tak się stało, musi być dobra infrastruktura. Cieszę się, że tutaj, we Wrześni możemy o taką infrastrukturę zadbać – powiedział.

Przypomniał też o realizowanym obecnie programie obwodnic. 

Incydent podczas wystąpienia premiera Morawieckiego

W pewnym momencie wystąpienie premiera zostało zakłócone przez protestujących rolników. Grupa osób usiłowała dostać się do szefa rządu. Kiedy uczestnicy strajku ruszyli w kierunku premiera interweniowali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa i policjanci.  Na miejscu wylegitymowano 16 osób. 

- Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Wśród protestujących był również lider Agrounii - Michał Kołodziejczak.

Nigdy nie powiem: dość. Nigdy się nie zatrzymam, nigdy się nie cofnę. (...)   Chciałem tylko zapytać premiera o przyszłość polskiego rolnictwa. Nie jesteśmy ujęci w planie odbudowy po kryzysie COVID - komentował na swoim profilu Kołodziejczak. 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy