Reklama

Rolnicy w całej Polsce wyszli na drogi! [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rolnicy w całej Polsce wyszli na drogi! [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. W środę, 7 października rolnicy w całej Polsce wyjechali ciągnikami na drogi. Chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. 

 

 

 

 

POWIAT RAWICKI

W naszym powiecie przejazd odbył się na drodze nr 36. Prawie setka ciagników wyruszyła spod klasztoru w Karolinkach w kierunku Dłoni. Maszyny wyjechały na drogę publiczną z zachowaniem przepisów drogowych, w kolumnach po pięć pojazdów, jednak i tak utworzył się ogromny korek.

 


- Nie chcemy utrudniać ruchu drogowego, wiec pojedziemy tak, jak nam sygnalizowała policja, w takim tempie na jakie pozwalają ciągniki - mówił przed wyruszeniem w drogę Łukasz Rojda, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Rawiczu.


Przejazd trwał ponad godzinę, nad jego przebiegiem czuwała policja.

Już w najblizszy wtorek, 13 października rolnicy z powiatu rawickiego wybierają sie na ogólnopolski protest do Warszawy.
- Chcemy zaznaczyc naszą obecność i zwrócić się do senatorów. którzy w tym czasie będą głosowali tą ustawę -mówi Łukasz Rojda i dodaje: - Jeżeli ustawa przejdzie, to tylko prezydent może nas uratować. Jeżeli tego nie zrobi, to tak się zmobilizujemy, że będzie Armagedon.

 

 

POWIAT JAROCIŃSKI I ŚREDZKI

 

Rolnicy z powiatów jarocińskiego i średzkiego zapowiadają udział w proteście organizowanym przez Agrounię. 

 

Gospodarze są przeciwni procedowanej w parlamencie ustawy "Piątka dla zwierząt" Przedstawiciele Agrounii domagają się, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt.

Ustawa zakłada m. in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych czy zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

Rolnicy pojawili się na DK11, DK12 oraz drodze wojewódzkiej 443 na odcinku Grab-Gizałki.

 

POWIAT PLESZEWSKI


W powiecie pleszewskim rolnicy spotykali się o godz. 9.30 w dwóch miejscach. Pierwsze z nich to parking przy Dino - ul. Koźmińska, Pleszew. Stąd zaplanowali wyjazd drogą krajową nr 12 w kierunku Gołuchowa. 

Druga lokalizacja to Grab - przy sklepie ABC. Stąd wyruszono drogą wojewódzką kierunku Gizałek.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE