Reklama

Będzie nowy odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce. Kiedy rozpocznie się budowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie nowy odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce. Kiedy rozpocznie się budowa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobra informacja dla kierowców. Drogowcy złożyli wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla kolejnego etapu budowy drogi ekspresowej S11. Kiedy rozpocznie się budowa?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Szczecinek-Piła.

Spodziewany termin uzyskania DŚU to I kwartał 2022 roku, pozwoli on zatwierdzić ostatecznie przebieg przyszłej drogi ekspresowej, która stanowi fragment trasy łączącej Kołobrzeg z Poznaniem.

Wydana decyzja to wstęp do kolejnych etapów prac czyli opracowania Koncepcji programowej oraz projektu budowlanego. Następnie pozostanie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz realizacja drogi w terenie.

GDDKiA planuje ogłosić przetarg na budowę odcinka ekspresówki w II kwartale 2023 roku.

Roboty realizowane będą w latach 2025-2027. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy