Reklama

Września. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut gwałtu. Grozi im długoletnie więzienie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AdobeStock

Września. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut gwałtu. Grozi im długoletnie więzienie - Zdjęcie główne

Września. 28 i 29-latek mieli przemocą zmusić kobietę do seksu. Najpierw ją odurzyli | foto AdobeStock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed kilkoma dniami Prokuratura Rejonowa we Wrześnie zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o gwałt na młodej kobiecie, którego 28 i 29-latek mieli dokonać w czerwcu ubiegłego roku. Domniemanym sprawcom może grozić nawet 15 lat więzienia.

Przed kilkoma dniami Prokuratura Rejonowa we Wrześnie zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o gwałt na młodej kobiecie. 28 i 29-latek mieli zgwałcić ofiarę w czerwcu ubiegłego roku. Domniemanym sprawcom może grozić nawet 15 lat więzienia.

Policja i Prokuratura Rejonowa we Wrześni od kilku miesięcy prowadziły postępowanie dotyczące gwałtu na 21-letniej kobiecie, do którego miało dojść w połowie 2020 roku. Dwóch mężczyzn przy użyciu tzw. pigułki gwałtu, a następnie przemocą, szarpiąc i przytrzymując miało doprowadzić „pokrzywdzoną do obcowania płciowego”.

Zgromadzone w toku postępowania dowody pozwoliły na przedstawienie 28 i 29-latkowi zarzutu gwałtu „popełnionego wspólnie i w porozumieniu”. Podejrzani nie przyznali się do zarzuconego im przestępstwa, a ich wyjaśnienia „w sposób zasadniczy różnią się od pozostałego materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie”.

Jeżeli mężczyznom zostanie udowodniono wina grozi im nawet 15 lat więzienia.

  • Nie wolno pić niczego, co oferuje nieznajoma osoba. Nie tylko w klubie czy dyskotece, ale także w pociągu czy autobusie.
  • Pijmy tylko z własnoręcznie otwartej butelki lub puszki. Jeśli odstawiamy drinka, nie wracajmy już do niego.
  • Nie powinno się zostawiać napoju bez opieki, nawet gdy odchodzimy na chwilę.
  • Nie wychodźmy sami, a w gronie zaufanych znajomych. Przed wyjściem porozmawiajmy, co robić, gdy jedna osoba z grona zacznie się zachowywać podejrzanie: zaczepia obce osoby, funduje drinki wszystkim dookoła itp.
  • Nigdy nie zostawiajmy sprawiającego wrażenie upojonego kolegi czy koleżanki samych czy w towarzystwie świeżo poznanych osób.
  • Jeśli podejrzewamy, że doszło do nieświadomego zażycia narkotyku albo ktoś znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wezwijmy karetkę
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy