Wrócił do pracy i dostał mandat

Opublikowano:
Autor:

Wrócił do pracy i dostał mandat - Zdjęcie główne
Autor: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościKierowca z mandatem. Pracodawca może zapłacić nawet 8.000 zł kary.
reklama

Patrol inpektorów z Gniezna z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu bezbłędnie wytypował pojazd nienormatywny poruszający się po drodze krajowej numer 92 w Siedlcu. Efekt?

- W pierwszy dzień pracy po około pięcioletniej przerwie w zawodzie, został  zatrzymany do kontroli drogowej kierowca, który wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Szum – Świerzno. Patrol inspektorów z Gniezna po zważeniu zespołu pojazdów stwierdził, że przewożona koparka kołowa z trzema łyżkami spowodowała przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu o jedną tonę - informują inspektorzy. 

Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej był również prawie o tonę za duży.

reklama

To nie wszystko. Kierowca nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii V.

Teraz przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 8000 zł. Kierowca został ukarany mandatami w łącznej kwocie 300 zł. Ładunek przeładowano na miejscu kontroli i pojazd mógł jechać dalej. 

Czytaj także: Pożar w pociągu! 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo