Reklama

"Wprowadzili do obrotu ponad 360 kilogramów narkotyków, których wartość szacowana jest na 7,3 miliona złotych"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

"Wprowadzili do obrotu ponad 360 kilogramów narkotyków, których wartość szacowana jest na 7,3 miliona złotych" - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, współpracując z Wydziałem Kryminalnym oraz Grupą Realizacyjną KMP w Poznaniu, zatrzymali osoby biorące udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Pięciu mężczyzn trafiło do aresztu. Wśród podejrzanych znaleźli się dwaj mężczyźni znani w środowisku poznańskich pseudokibiców.

To kolejna realizacja sprawy, która ma swój początek w lutym br., kiedy policjanci z Poznania i Szczecina przechwycili transport 250 kilogramów narkotyków przemycanych w ogórkach.

Przez ostatnie miesiące policjanci wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzili śledztwo, w którym do listopada br. zarzuty usłyszało aż 31 osób, z czego 20 podejrzanych trafiło do aresztu.

12-13 grudnia na terenie Poznania i Plewisk policjanci zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn w wieku 31-39 lat, którzy byli związani z zorganizowaną grupą przestępczą i uczestniczyli w obrocie znacznych ilości narkotyków.

"W mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli ponad 300 gramów substancji psychotropowej 3-CMC zwanej „kryształem”. W związku ze sprawą zabezpieczyli także 370 tysięcy złotych w gotówce oraz dwa samochody osobowe o łącznej wartości około 280 tysięcy złotych. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj mężczyźni wywodzący się ze środowiska poznańskich pseudokibiców" - czytamy na stronie Wielkopolskiej Policji.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości marihuany oraz uczynienia z tego stałego źródła dochodu. Według ustaleń podejrzani wprowadzili do obrotu ponad 360 kilogramów narkotyków, których czarnorynkowa wartość szacowana jest na kwotę 7,3 miliona złotych. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy