Reklama

Włamywali się do domów i mieszkań. Kradli złotą biżuterię i gotówkę. Zostali zatrzymani

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech seryjnych włamywaczy, obywateli Gruzji zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu. Włamywali się do domów jednorodzinnych i mieszkań. Kradli złotą biżuterię i gotówkę. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kilka dni temu zatrzymali pod Bydgoszczą trzech Gruzinów. Mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się seryjnie włamaniami do mieszkań i domów. Działali oni głównie na terenie woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego ale również innych regionów całego kraju.

Wybijali szyby w drzwiach balkownowych lub oknach pod nieobecność domowników

Zanim doszło do akcji zatrzymania włamywaczy, została przeprowadzona analiza zgłoszonych spraw. Okazało się, że można było wyróżnić schemat działania sprawców. Do domów albo mieszkań włamywali się wybijając szyby w drzwiach balkonowych albo nisko położonych oknach.

- Robili to zazwyczaj po południu, pod nieobecność domowników. Kradli zazwyczaj złoto, gotówkę oraz drobny sprzęt elektroniczny, który można było łatwo sprzedać - podaje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP Poznań.

Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy. W mieszkaniu posiadali noże, broń hukową i miotacz gazu

Wszystkie tropy uzyskane przez policjantów, prowadziły do trzech Gruzinów przebywających na co dzień, na terenie powiatu poznańskiego. Często jednak wyjeżdżali do sąsiednich województw.

Wszystkie zebrane materiały dowodowe zostały przedłożone prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie odpowiednich nakazów zaplanowano akcję zatrzymania.

- Sprawcy w ubiegłym tygodniu wyjechali do niewielkiej miejscowości koło Bydgoszczy. To była ich tymczasowa baza wypadowa na kolejne włamania. Do akcji w związku z tym włączono policjantów z Bydgoszczy. Podejrzani zostali zatrzymani w wynajmowanym lokalu. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli gotówkę i złotą biżuterię. Zabezpieczono także noże, bagnet, kastet, miotacz gazu oraz broń hukową bez wymaganego zezwolenia - wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP Poznań.

Okazuje się, że dwoje mężczyzn posiadało fałszywe ukraińskie dokumenty, którymi się posługiwali.

Jakie zarzuty usłyszeli mężczyźni?

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami. Niektórzy usłyszeli także zarzut posługiwania się sfałszowanymi dokumentami i nielegalnego posiadania broni.

Na wniosek prokuratora Sąd w Poznaniu wszystkich trzech podejrzanych aresztował. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy