Reklama

Ważne dla pracujących w Niemczech. Zmiany zasad wjazdu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Ważne dla pracujących w Niemczech. Zmiany zasad wjazdu - Zdjęcie główne

przejście graniczne w Słubicach | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 9 maja zmieni się dotychczasowa kwalifikacja Polski jako kraju wysokiego ryzyka pandemicznego. To oznacza ułatwienia dla Polaków wyjeżdżających do Niemiec.

Od niedzieli 9 maja Polska zakwalifikowana będzie jako obszar ryzyka zakażenia koronawirusem, a nie wysokiego ryzyka, jak było do tej pory. Zminią sie wobec tego warunki podróżowania z Polski do Niemiec.

Osoby przyjeżdżające z Polski nadal będą odbywać 10 dniową kwarantannę i będą musiały zgłaszać przyjazd na stronie internetowej www.einreiseanmeldung.de.

Najwcześniej po pięciu dniach kwarantanny osoby wjeżdżające do kraju mogą zostać poddane testom na obecność koronawirusa, by zakończyć kwarantannę (jeśli dostaną wynik negatywny).

Są też zwolnienia z kwarantanny dla niektórych zawodów, osób odwiedzających najbliższych krewnych czy pracowników transgranicznych.

Od niedzieli bez testów

 9 maja zostanie zniesiony wymóg posiadania negatywnego testu na koronawirusa w chwili wjazdu do Niemiec. Teraz trzeba mieć taki test, nie starszy niż 48 godzin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy