Reklama

W Poznaniu wystąpią Aborygeni. Wydarzenie już jutro!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Kościuszko Heritage Inc.

W Poznaniu wystąpią Aborygeni. Wydarzenie już jutro! - Zdjęcie główne

W Poznaniu wystąpią Aborygeni. Wydarzenie już jutro! | foto fot. Kościuszko Heritage Inc.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkaj się z przedstawicielami aborygeńskiego plemienia Monero-Ngarigo w Poznaniu. Dodatkowo odbędzie się także występ towarzyszącego im chóru Djinama Yiliga.

To jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów Roku Strzeleckiego. Paweł Edmund Strzelecki to pochodząccy z poznańskiej Głuszyny badacz, filantrop i zdobywca Góry Kościuszki w Australii. Wstęp na spotkanie z przedstawicielami aborygeńskiego plemienia Monero-Ngarigo jest bezpłatny. 

Występ Aborygenów w Poznaniu

Wydarzenie rozpocznie się 16 maja o godz. 19:00 w Pawilonie przy ul. Ewangelickiej 1.

- O obyczajach i kulturze Monero-Ngarigo, Górze Kościuszki, Pawle Edmundzie Strzeleckim, a także budowaniu relacji między polonią australijską a plemieniem opowiedzą przedstawiciele starszyzny - Iris White i John Dixon oraz prof. Andrzej Kozek z organizacji Kościuszko Heritage - informuje Urząd Miasta Poznania.

Potem na scenie pojawi się chór Djinama Yilaga, z plemienia Monero-Ngarigo.

- Grupa zaprezentuje repertuar przygotowany specjalnie na występy w Polsce. Chór śpiewa m.in. o odnowie tożsamości kulturowej plemienia oraz traumatycznych wydarzeniach z epoki kolonializmu - przekazuje magistrat. 

Wydarzenie organizowane w ramach Roku Strzeleckiego 

Spotkanie i występ  jest elementem ogólnopolskiej trasy, która organizowa jest w ramach obchodów roku poświęconego Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu.

- Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń i inicjatyw, które mają upamiętnić i przybliżyć mieszkańcom stolicy Wielkopolski tę niezwykłą postać. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie www.poznan.pl/rokstrzeleckiego/ - przekazują urzędniy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy