Reklama

Rozbój pod osłoną nocy. W Rawiczu napadnięto na 17-latka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Rozbój pod osłoną nocy. W Rawiczu napadnięto na 17-latka - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Długo wolnością nie nacieszył się 34-latek. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za rozbój. W związku z tym, że działał w recydywie, grozi mu 18 lat więzienia.

Rawiccy policjanci o sprawie dowiedzieli się 15 września. 17-latek z gminy Rawicz powiadomił funkcjonariuszy, że poprzedniej nocy został napadnięty, pobity i okradziony przez nieznanego mu mężczyznę. Chłopak nadal był zdenerwowany i zaskoczony zaistniałą sytuacją.

Z relacji 17-latka wynikało, że kiedy prowadził rower koło północy na plantach, niespodziewanie został uderzony w tył głowy. Nagły cios spowodował, że upadł na ziemię z rowerem - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP Rawicz.

Napastnik zaczął kopać 17-latka po nogach i, odchodząc, zerwał chłopakowi łańcuszek z szyi. 

W toku prowadzonych czynności i szczegółowego opisu rabusia, policjanci szybko wytypowali sprawcę, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Rawicza - dodaje policjantka.

Mężczyzna niedawno opuścił więzienie. Odbywał w nim karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 

Tłumaczył, że do takiego zachowania popchnął go brak pieniędzy. Zrabowany łańcuszek został odzyskany i wrócił do rąk właściciela - podsumowuje asp. sztab. Beata Jarczewska.

34-latkowi grozi do 18 lat więzienia, gdyż działał w tzw. recydywie. Na razie, decyzją sądu, podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE