Reklama

Powadzisz sklepik szkolny? Ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnieniu ze składek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZUS

Powadzisz sklepik szkolny? Ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnieniu ze składek - Zdjęcie główne

foto ZUS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadzisz sklepik szkolny? A może jesteś przewodnikiem wycieczek? To ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek.

Do końca września przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne mogą wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwolnienie z opłacania składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku. Podobnie w przypadku przewodników turystycznych oraz pilotów wycieczek - oni mogą starać się o zwolnienie składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. 

Jak złożyć wniosek? 

Wnioski o zwolnienie ze składek można składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS

Kto może złożyć wniosek? 

- Taki przedsiębiorca musi jednak spełnić określone w przepisach warunki. Po pierwsze, powinien najpóźniej do końca września 2021 r. złożyć wniosek o zwolnienie. Po drugie posiadać dokument wystawiony przez dyrektora placówki i potwierdzający, że przedsiębiorca był związany z placówką umową najmu, przez co najmniej 14 dni w miesiącu, o który wnioskuje. Po trzecie złożyć we wniosku oświadczenie potwierdzające spadek przychodu o co najmniej 40 proc. w tych miesiącach, za które ubiega się o zwolnienie. Spadek przychodu należy porównać do przychodu z września z 2019 r. lub września 2020 roku - informuje Marlena Nowicka – rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek do 30 września (czwartek). 

Przedsiębiorcy, którzy już opłacili składki, a spełnią warunki do zwolnienia, mogą złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych środków (o ile nie mają zaległości na koncie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy