Reklama

Ponad 100 mln zł na drogi w Wielkopolsce. Wsparcie trafi do 45 gmin i 8 powiatów

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wsparcie wynoszące ponad 100 mln trafi do 45 gmin i 8 powiatów w Wielkopolsce w ramach pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził listę, która dotyczy kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Szereg prac drogowych poprawi jakość dróg w Wielkopolsce

- Nabór w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” przeprowadzony jesienią 2022 roku umożliwił lokalnym samorządom budowę lub przebudowę dróg gminnych oraz powiatowych - wyjaśnia Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach ubiegłej perspektywy finansowej mają umożliwić gminom i powiatom wykonać prace drogowe, które poprawią jakość infrastruktury drogowej w całym województwie.

- Pomoc finansowa dla samorządów gminnych i powiatów na przebudowę i budowę dróg lokalnych to ważne wsparcie na poprawę bezpieczeństwa oraz stanu wielu mniejszych dróg, z których codziennie korzysta wielu wielkopolan. Z budżetu UE na ten cel do 53 samorządów lokalnych w Wielkopolsce trafi ponad 100 mln zł. Potrzeby samorządów mimo wielu inwestycji w tym obszarze realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego nadal są duże dlatego cieszy fakt, że tak duże środki finansowe trafią na realizację zgłoszonych zadań. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 nadal stanowi znaczący element ogromnej zmiany wszelakiej infrastruktury na obszarach wiejskich. – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

Samorządy gminne i powiatowe wnioskowały o wsparcie różnych inwestycji drogowych. Ma to ogromne znaczenie dla mieszkańców.

Jeszcze 7 inwestycji oczekuje na wsparcie

Na wsparcie oczekuje jeszcze 7 inwestycji, które mają szansę uzyskać dofinasowanie.

- Zwolniony został dostępny limit środków, co umożliwia przeprowadzenie oceny kolejnych wniosków. Graniczny termin realizacji dofinansowanych zadań to 30 czerwca 2025 r. Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował już 188 operacji tego typu, przeznaczając na inwestycje drogowe łącznie ponad 133 mln zł - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy