Reklama

Policyjni KREWniacy odznaczeni medalami

Opublikowano: sob, 5 lut 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Medal Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu jest nadawany przez Ministra Zdrowia osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub innych jej składników. W ostatnim czasie kolejni policjanci z Wielkopolski, członkowie policyjnych KREWniaków – Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu, zostali uhonorowani tym medalem.

Medal Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu jest nadawany przez Ministra Zdrowia osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub innych jej składników. W ostatnim czasie kolejni policjanci z Wielkopolski, członkowie policyjnych KREWniaków – Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu, zostali uhonorowani tym medalem.
 
  • Sierż. sztab. Paweł Nowak policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w służbie od 2014 roku oddał ponad 21 litrów krwi.
  • St. asp. Arnold Dybała z Komisariatu Policji Poznań Północ oddał 23,5 litra krwi, w służbie od 2004 roku.
  • Mł. Asp. Piotr Kietrys również z Komisariatu Policji Poznań Północ oddał 20,5 litra krwi. Służy w Policji od 2011 roku.
 

Ostatnia uroczystość wręczenia ministerialnych odznaczeń odbyła się 2 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Medale wręczał Zastępca Dyrektora Pan dr Roman Klupieć, który podziękował odznaczonym za ich postawę i regularne uzupełnianie zapasów czerwonego płynu. Przypomniał, że nadal mimo wielu prób, nie udało się wyprodukować krwi. Dlatego tak ważni są honorowi dawcy krwi, bez których nie udało by się uratować wielu ludzkich istnień.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy