Reklama

Od poniedziałku koniec z maseczkami. Zniesione będą też inne covidowe restrykcje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Od poniedziałku koniec z maseczkami. Zniesione będą też inne covidowe restrykcje - Zdjęcie główne

maseczki | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapadła decyzja, żeby od poniedziałku 28 marca zrezygnować z jednych z ostatnich obostrzeń, które wprowadzono w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych

Rząd zdecydował o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Ochronę ust i nosa trzeba będzie stosować jedynie w placówkach medycznych. 

Noszenie maseczek, choć nieobowiązkowe jest nadal zalecane przez ministerstwo zdrowia, zwłaszcza w dużych skupiskach ludzkich.

Zwracam się do wszystkich z rekomendacją, że zniesienie obowiązku nie oznacza, że te maseczki nie powinny być używane w sytuacjach ze zwiększonym ryzykiem zakażenia - powiedział Niedzielski.

Coraz mniej zakażeń koronawirusem i koniec z domową kwarantanną

Decyzją rządu zniesiony zostanie też system kwarantanny domowej i kwarantanny po wjeździe do Polski. Jak zapewnił Adam Niedzielski, sanepid będzie kierował na izolację i kwarantannę jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, na przykład w obliczu ryzyka rozwoju konkretnych ognisk zakażeń.

Według ministra, zniesienie obostrzeń było możliwe bo "sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem przez ostatnie tygodnie się ustabilizowała, a od kilku dni obserwowane jest przyspieszenie spadku ich liczby".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy