Reklama

Dobra wiadomość. Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Dobra wiadomość. Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu. - Zdjęcie główne

spacer | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Ministrów w czwartek (6 maja) wieczorem wydała rozporządzenie znoszące obowiązek zakrywania ust i nosa na zewnątrz budynków.

To już pewne. Od 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Zgodnie z założeniami, gdy wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadł poniżej 15, znosi sie obowiązek noszenia masek na zewnątrz. Jest jednak wyjątek. Maski będziemy musieli zakładać, gdy nie będzie mozliwości zachowania 1,5 metrowego dystansu.

Rozporządzenie to obowiązuje od następnej soboty, czyli 15 maja.

Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o ochronę dróg oddechowych wewnątrz budynków użyteczności publicznej, w środkach transportu publicznego, w samolotach, na terenie cmentarzy, jak również na terenie nieruchomości wspólnych - np. na klatkach schodowych, w windach czy garażach podziemnych.

Kto nie musi nosić maseczki?

Nie muszą zakrywać nosa i ust motocykliści, którzy używają kasków i kierujący środkiem transportu publicznego. Także dzieci do ukończenia 5. roku życia oraz zdający egzaminy i osoby egzaminujące są zwolnieni z tego obowiązku.

Otwarte restauracje i hotele

Od 15 maja działalność może wznowić gastronomia. Jednak w restauracji gości można przyjmować jedynie w ogródkach na świeżym powietrzu, wolny musi być co drugi stolik, a odległość między nimi wynosić co najmniej 1,5 m.

Od 8 maja przywrócona jest działalność hoteli, ale z limitem 50 proc. zajętych pokoi. Posiłki dla gości hotelowych muszą być dostarczane do pokoju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy