Reklama

Koronawirus. Ministerstwo zapowiedziało zmiany w teleporadach. Kogo to dotyczy? Od kiedy wejdzie w życie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus. Ministerstwo zapowiedziało zmiany w teleporadach. Kogo to dotyczy? Od kiedy wejdzie w życie? - Zdjęcie główne

Koronawirus. Ministerstwo zapowiedziało spore zmiany w teleporadach. Co się zmieni?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział 5 marca - podczas konferencji - że w życie wejdzie nowe rozporządzenie - które ograniczy tzw. teleporady.

Koronawirus. Wzrost zakażeń

- Cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowym zakażeń - mówił dziś - 5 marca - podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Jesteśmy w sytuacji trudnej. Należy się spodziewać, że w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z sytuacją, że zostanie przekroczony poziom 18 tysięcy zachorowań bądź więcej - mówił 5 marca minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Przypomnijmy: w piątek 5 marca Ministerstwo Zdrowia informowało o 15.829 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 263 zakażonych pacjentów, w 47 tylko z powodu COVID-19.

Koronawirus. Powrót szpitali tymczasowych

Minister zdrowia poinformował o podjętej decyzji w sprawie otwierania czy przywracania do funkcjonowania szpitali tymczasowych. Otwierane będą kolejne szpitale tymczasowe. W przyszłym tygodniu liczba łóżek będzie się systematycznie powiększała. 

- Analizując sytuację regionalną, nadal widzimy, że najbardziej dotknięte zachorowaniami jest województwo warmińsko-mazurskie. Województwem, które znajduje się w następnej kolejności jest pomorskie. Kolejne to: mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie - wyjaśnił minister zdrowia. 

Koronawirus. Minister apeluje, żeby przestrzegać zasad bezpieczeństwa

- Podjęlismy decyzję, że w województwie warmińsko-mazurskiem o tydzień będą przedłużone obostrzenia. Będzie jeden wyjątek. Zamiast edukacji zdalnej, chcemy zastosować naukę hybrydową - poinformował minister Niedzielski. 

Kolejna decyzja dotyczy województwa pomorskiego.

- Tutaj chcemy zastosować te rozwiązania, które są na Warmii i Mazurach. Hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny będą zamknięte. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym - zapowiedział minister. 

Koronawirus. Zmiany w teleporadach

Minister zdrowia zapowiedział także ważne zmiany w zasadach teleporad, bo - jak stwierdził - są one nadużywane. I zadeklarował, że jeszcze dziś – 5 marca - podpisze stosowne rozporządzenie. Będzie ono dotyczyło właśnie teleporad. 

- Mamy dużo sygnałów o nadużywaniu tej formy kontaktu z pacjentem. Ograniczymy możliwość ich stosowania – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Koronawirus. Zmiany w teleporadach - dzieci

- Nowe regulacje podwyższają dolną granicę wieku, kiedy teleporada nie będzie standardem  - mówił na konferencji minister Niedzielski.  

I tak wedle zapowiedzi ministra zdrowia badane na miejscu będą musiały być wszystkie dzieci poniżej 6. roku życia.

Koronawirus. Zmiany w teleporadach - pierwsi pacjenci

Teleporada nie będzie mogła być stosowana, jeśli będzie to pierwsza wizyta u lekarza. Ale to nie koniec zmian. 

 - Wprowadzamy też warunek, że na wyraźne życzenie pacjenta ta wizyta tradycyjna również musi się odbyć - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Koronawirus. Kiedy w życie wejdą nowe zasady dotyczące teleporad? 

Wedle zapowiedzi ministra zdrowia nowe wytyczne będą obowiązywały od kolejnego weekendu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy