Reklama

Koronawirus. Minister zdrowia: Materializuje się czarny scenariusz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus – Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz - powiedział minister zdrowia podczas konferencji prasowej w czwartek, 11 marca.

– Mało że mamy do czynienia z dynamicznym tempem rozwoju pandemii, to jest to jeszcze niestety trend trwały – raportował minister.

Adam Niedzielski przyznał, że najgorsza sytuacja jest w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. 

Koronawirus. Cztery województwa z restrykcjami

W związku rząd podjął decyzje o rozszerzeniu lockdownu na wszystkie te obszary. Od poniedziałku, 15 marca zamknięte zostaną hotele i  galerie handlowe (otwarte będą mogły być jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie). Nieczynne będą również teatry, kina, obiekty kulturalne oraz sportowe. W szkołach klasy 1-3 będą się uczyć w trybie hybrydowym.

Minister zdrowia przyznał również, że w Polsce występują problemy z dostępnością do łóżek covidowych i respiratorów.

Dopytywany przez dziennikarzy oznajmił, że trwają dyskusje nad tym, czy sytuacja jest już na tyle poważna, by przejść na obostrzenia  ogólnokrajowe. Na razie jednak rząd pozostaje przy restrykcjach regionalnych, ale jest możliwe w perspektywie najbliższych tygodniu wprowadzanie obostrzeń na terenie całego kraju.

Koronawirus. Będzie narodowe testowanie?

Na pytanie czy rząd rozważa masowe testowanie obywateli, tak jak to zrobiły niektóre państwa, Niedzielski przywołał przykład Słowacji. Według ministra jest to przykład, że nie uda sie opanować epidemii pomimo powszechnego testowania (Słowacja przeprowadziła testy dwukrotnie).  Adam Niedzielski uważa, że korzyści z testowania nie uzasadniają tak poważnej inwestycji, zwłaszcza że w kraju prowadzona jest obecnie szeroka akcja szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy