W poniedziałek (21 czerwca) około godziny 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. Mundurowi od razu od kierowcy auta poczuli silną woń alkoholu.
Po przeprowadzonej kontroli trzeźwości, okazało się, że 32-letni mieszkaniec Oświęcimia w wydychanym powietrzu ma prawie 2,7 promila alkoholu.
Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
- Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pociąga za sobą konsekwencje zarówno prawne jak i finansowe m. in. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, kara grzywny oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - informuje asp. Magdalena Hańdziuk z KPP Ostrzeszów.
Komentarze (0)