Reklama

Jarocin Festiwal 2018. Ogłoszono kolejnych wykonawców. Tym razem, to nie rap

Opublikowano: śr, 4 kwi 2018 13:58
Autor:

Jarocin Festiwal 2018. Ogłoszono kolejnych wykonawców. Tym razem, to nie rap   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin Festiwal 2018. Jarocin 2018. Festiwal w Jarocinie 2018. Zagrają na JF 2018

 

Organizatorzy festiwalu ujawniają kolejny zestaw wykonawców tegorocznego JF 2018.

Tym razem to Haydamaky i Stasiuk, Trupa Trupa oraz Świetliki. Dwóch pierwszych wykonawców w Jarocinie zadebiutuje.

Haydamaky wraz ze Stasiukiem wzięli na warsztat dzieła polskiego wieszcza. Projekt ten ukazał się pod koniec stycznia 2018r. i zebrał wiele pozytywnych recenzji. Połączenie ukraińskiej formacji rockowo-folkowej, debiutu wokalnego Andrzeja Stasiuka i trzynastozgłoskowiec Mickiewicza. Na albumie znajdują się w większości sonety pochodzące ze zbioru „Sonety krymskie”, ale jest też „Reduta Ordona”, fragmenty z „Dziadów” czy „Konrada Wallenroda” oraz „Liryki lozańskie”.

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Zespół współpracuje z brytyjską wytwórnią Blue Tapes and X-Ray Records oraz z francuską Ici d'ailleurs. W 2015 wydali dobrze przyjętą przez polską i zagraniczą krytykę płytę „Headache”. Album „Jolly New Songs” został uznany za jedno z najważniejszych wydawnictw 2017 roku.

Uczysz się w Jarocinie? ZOBACZ specjalną promocję na karnety [TUTAJ]

Kolejny polski pisarz w składzie Jarocin Festiwal – Marcin Świetlicki z grupą Świetliki. Mówią, że to zespół z najlepszymi tekstami w Polsce. W zeszłym roku obchodzili 25 lat działalności. Ostatni album zespołu, zatytułowany „Sromota” ukazał się w 2013r., po długiej, trwającej 8 lat przerwie i od razu został dobrze przyjęty przez fanów ich muzyki.

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 r. Dotąd ogłoszeni Artyści: Wojtek Mazolewski, Pussy Riot, Public Image Ltd, Kortez, Hańba!, BISZ & B.O.K, KęKę, Quebonafide, Pablopavo i Ludziki, Coma, Marek Dyjak, Daria Zawiałow, The Dumplings, BOKKA, Entropia, ROGI, In Twilight's Embrace, Lovte, Obsidian Mantra.

Haydamaky i Stasiuk

 

Trupa Trupa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE