Reklama

Ile zebrano podczas WOŚP w największych miastach Wielkopolski? Sprawdziliśmy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

Ile zebrano podczas WOŚP w największych miastach Wielkopolski? Sprawdziliśmy! - Zdjęcie główne

WOŚP Jarocin | foto jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas tegorocznego, 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na sprzęt diagnozujący sepsę - zakażenie organizmu, które jest przyczyną 20% zgonów na świecie. Jesteście ciekawi, ile pieniędzy udało się uzbierać w Wielkopolsce?

Sepsa to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenie. W przebiegu choroby w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dlatego u osób, u których wystąpiła posocznica, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i wdrożenie leczenia. Właśnie dlatego Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

- Szybsza diagnostyka to lepsza terapia sepsy, poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Po raz pierwszy w historii sprzęt kupiony przez WOŚP posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych - podkreśla sztab WOŚP.

Polacy okazali się niezwykle hojni. Jak poinformował sztab WOŚP, do końca niedzielnego wieczora w kraju zebrano 154 mln 606 tys. 764 zł. Nie jest to jednak ostateczna kwota.

Ile pieniędzy zebrano podczas WOŚP w Poznaniu?

Podczas finału WOŚP w Poznaniu odbywało się wiele wydarzeń - m.in: "Wielka Liga Świątecznej Pomocy" - finał turnieju gry komputerowej League of Legends, thriatlon z WOŚP-em, morsowanie, bieg, warsztaty ceramiczne, koncerty, ice party na lodowisku, silent disco i oczywiście licytacje.

Tylko Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej uzbierał rekordową kwotę - ponad 568 tys. zł

Wynik zbiórki WOŚP w Kaliszu

W Kaliszu wydarzenia związane z WOŚP odbywały się w Hali Kalisz Arena.  Gala 31. Finału WOŚP rozpoczęła się o 15:00.  Na scenie wystąpili: Talent Studio, L’ART Szkoła Tańca, Fabryki Tańca Różańscy, Sieraszewski Dance Studio, Piano Song, zespół Blues Monkey.
 
W trakcie imprezy prowadzone były także licytacje. O 20.00  odbyła się "gwiazdka do nieba".
Podczas finału WOŚP w Kaliszu zebrano 206 tys. złotych.

Jaką kwotę podczas Wielkiej Orkiestry uzbierano w Ostrowie Wlkp.?

W Ostrowie Wielkopolskim podczas WOŚP odbyły się m.in.: akcja oddawania krwi, bieg, morsowanie, animacje dla najmłodszych, pokazy ratownictwa medycznego, programy artystyczne i taneczne, koncerty, a także licytacje.

W Ostrowie zebrano 384 tys. złotych. 

Jednak, nie we wszystkich przypadkach jest to koniec zbiórki. Chociażby w Poznaniu do 30 stycznia, do godziny 23:59 trwają wirtualne licytacje. Niektóre aukcje zostaną zakończone dopiero 12 lutego.

Tekst będzie aktualizowany.

Wsparliście WOŚP? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy