Reklama

Nowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kaliszu. Wsparcie dla 40 osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Marlena Maląg otworzyła Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kaliszu. Powstało ono w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, dzięki dofinansowaniu ze środków rządowego Funduszu Solidarnościowego.

Polska chce wspierać osoby niepełnosprawne. W Kaliszu powstało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które zapewni warunki osobom niepełnosprawnym.

Co jest celem Centrów Opiekuńczo-Mieszkalnych?

Projekt z budową centrów opiekuńczo-mieszkalnych jest pomocą dla osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Osoby niepełnosprawne, uczestniczące w programie mają zapewnioną opiekę, a ich opiekunowie otrzymują wsparcie. To również dofinansowanie jednostek samorządu terytorialnego w realizacji zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Kaliskie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zapewni warunki dla 40 osób

Centrum opiekuńczo-mieszkalne w Kaliszu zapewni warunki do pobytu dziennego dla 40 osób. Z pobytu całodobowego będą mogły skorzystać 2 osoby. Będą one mogły skorzystać z usług rehabilitacji leczniczej finansowanej ze środków NFZ. 

- Środki przekazane na Centra Opiekuńczo- Mieszkalne są nie tylko na ich utworzenie, ale także na utrzymanie. W Kaliszu kwota dofinansowania inwestycji ze środków Fundusz Solidarnościowy wynosi ponad 2,9 mln zł - wyjaśnia Marlena Maląg.

W Wielkopolsce dofinansowano powstanie 5 placówek COM

Łączna kwota dofinansowania wszystkich centrów opiekuńczo-mieszkalnych w Polsce od uruchomienia I edycji w połowie 2019 roku wynosi ponad 292 mln zł. Dzięki temu dofinansowano utworzenie ponad 102 placówek.

W województwie wielkopolskim dofinansowano powstanie 5 placówek w:

  • Lesznie,
  • Koźminie Wielkopolskim,
  • Łęce Opatowskiej,
  • gminie Zagórów,
  • Kaliszu
Całkowita suma przekazanych środków wynosi ponad 11,7 mln zł.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy