Reklama

Cmentarze nocą rozświetlone blaskiem tysięcy zniczy i lampionów [WIDEO, FOTO]

Opublikowano: czw, 1 lis 2018 20:56
Autor:

Cmentarze nocą  rozświetlone blaskiem tysięcy zniczy i lampionów [WIDEO, FOTO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wieczór święta Wszystkich Świętych jest magiczny, jedyny w swoim rodzaju. Podobnie jak w kolejny dzień zaduszny mieszkańcy tłumnie odwiedzają groby bliskich, przystają w zadumie, zapalają znicze na mogiłach, wspominają najbliższych, tych, których już z nami nie ma.

 

Kiedy pogoda sprzyja – a tak bywało w ostatnich latach - odwiedziny trwają do późnych godzin nocnych. Zmrok sprzyja zadumie i swoistemu zatrzymaniu się nad przemijającym czasem. Niesamowitej atmosfery dodają tysiące płonących zniczy i lampionów, które rozświetlają nekropolie.

 

O godz. 20.00 na cmentarzu parafialnym w Jarocinie rozpocznie się modlitwa za zmarłych połączona ze śpiewami z Taize w wykonaniu "Ludzi dobrej woli". Grupa ta w każdy czwartek o godz. 20.00 gromadzi się na modlitwę w intencji pokoju w dolnym kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie (franciszkanie).

 

 

ZOBACZ TEŻ - Nowinką na jarocińskich cmentarzach jest monitoring. Wysokiej jakości obraz z kamer rejestrowany jest zarówno w dzień, jak i po zmroku. Jest przekazywany do komendy powiatowej policji i gminnego centrum monitoringu. Ma to zapobiec kradzieżom na obu jarocińskich cmentarzach i ustalaniu złodziei [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE