Reklama

Chcieli spisać licznik. Gdy usłyszeli o policji, uciekli

Opublikowano: pt, 31 sie 2018 14:25
Autor:

Chcieli spisać licznik. Gdy usłyszeli o policji, uciekli  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Rawicz. Czujność starszej kobiety uratowały ją przed stratą oszczędności życia.

 

 

 


Nietypowe sceny rozegrały się 30 sierpnia na jednym z rawickich osiedli. 

 

Jak ustalilił rawicki portal, zgłoszenie rzeczywiście trafiło na policję. Opisanych w zgłoszeniu prawdopodobnych oszustów jednak nie odnaleziono.

 


- Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego, na numer 112. Przekaż dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać tę sytuację. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji - przypomina mł. asp. Katarzyna Starczewska, profilaktyk z rawickiej komendy policji.Policja apeluje również do wszystkich seniorów o zachowanie ostrożności:

- Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer, czyli tak zwanego judasza i blokadę drzwi w postaci łańcucha.

 

- Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń, jeżeli mieszkasz na wsi, takie informacje mogą być przekazywane za pomocą kurendy. Nie bój się legitymować przychodzących do Ciebie osób przed wpuszczeniem do domu.

 

- Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom. Kiedy wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast powiadom Policję.
 

- Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymaj dużych sum gotówki w domu, takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, szafka z bielizną, skrytka pod materacem, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki, nie uchronią Twoich pieniędzy przed złodziejem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE