Reklama

Był pijany i uciekał przed policjantami. Został zatrzymany po pościgu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Był pijany i uciekał przed policjantami. Został zatrzymany po pościgu - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pięciu lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu wolsztyńskiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli.

We wtorkowy wieczór policjanci z posterunku w Przemęcie zwrócili uwagę na jadącego ul. Powstańców Wielkopolskich kierowcę renault scenica.

Kierujący samochodem mężczyzna na widok policyjnego radiowozu wyraźnie przyspieszył. Policjanci podejrzewając, że zachowanie kierowcy jest nieprzypadkowe pojechali za nim i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali mu zatrzymanie do kontroli - relacjonuje Wojciech Adamczyk, oficer prasowy komendy w Wolsztynie.

Mężczyzna się nie zatrzymał. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierowca próbował zgubić policjantów, ale to mu się nie udało. 

Mundurowi dogonili go i zmusili do zatrzymania. Pomimo unieruchomienia auta i braku możliwości ucieczki kierowca nadal próbował uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Nie reagował na wezwanie do opuszczenia pojazdu, a trzymając drzwi od wewnątrz  uniemożliwiał ich otwarcie przez policjantów. Determinacji starczyło mu na krótki moment, po którym mundurowi otwarli drzwi i obezwładnili go - dodaje oficer prasowy.

Kierowcą renault był 44-letni mieszkaniec Moch.

Mężczyzna tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto przed jazdą pił alkohol. Wyjaśnienia te zostały potwierdzone przez policjantów, którzy sprawdzili kierowcę w systemach informatycznych. Badanie alkotestem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowało się 2,87 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto nie posiada ważnych badań technicznych, co przełożyło się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu - podkreśla Wojciech Adamczyk.

Za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej 44-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE