Reklama

Będzie cała S5 w Wielkopolsce. Wojewoda wydał decyzję na ostatni odcinek

Opublikowano: pon, 26 lut 2018 15:04
Autor:

Będzie cała S5 w Wielkopolsce. Wojewoda wydał decyzję na ostatni odcinek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Drogi w Wielkopolsce. Droga ekspresowa nr 5. S5 w Wielkopolsce

 

 

Wojewoda wielkopolski wydał właśnie decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław na terenie Wielkopolski.

Zgodę, którą otrzymał Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad dotyczy odcinka od węzła „Kościan Południe” do węzła „Radomicko”.

 

- Wydana decyzja obejmuje budowę ok. 15 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzłów drogowych „Kościan Południe”, „Śmigiel Północ” i „Śmigiel Południe” oraz obiektów mostowych. Liczę, że planowany termin zostanie zachowany i pod koniec przyszłego roku kierowcy będą mogli korzystać z odcinka – komentuje wojewoda Zbigniew Hoffmann.

 

Inwestycja, jak informują drogowcy, jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”, a decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy.

Realizacja inwestycji jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na podstawie umowy z dnia 17 marca 2017 r., przy czym kontraktowa kwota brutto dla odcinka węzeł Kościan Południe - węzeł Radomicko wynosi ok. 303 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE