Reklama

Ponad 350 nowych mieszkań w Poznaniu. Budowane są pod wynajem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 350 nowych mieszkań powstanie w drugim etapie programu "POZnań - i zamieszkaj". Lokale przeznaczone są pod wynajem. Starać się o nie będą mogli nie tylko mieszkańcy Poznania.

Rusza II etap programu "POZnań - i zamieszkaj". Stawiane będą bloki z mieszkaniami pod wynajem. Program przeznaczony jest nie tylko dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, ale także osób, które planują związać swoją przyszłość z tym miastem. 

W Poznaniu zbudują ponad 350 nowych mieszkań

W tym etapie ma powstać ponad 350 mieszkań w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Inwestycję realizuje Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. 

- Powstaje tam 9 budynków z 353 lokalami wykończonymi w standardzie "pod klucz" - doprecyzowuje Urząd Miasta Poznania. - Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Metraż będzie wahał się od 30 do 67 metrów kwadratowych.

35 lokali ma być dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

- Budynki będą wyposażone w windy, wózkarnie, podziemną halę garażową. W bliskim sąsiedztwie znajdą się miejsca parkingowe, zewnętrzne parkingi rowerowe oraz plac zabaw. Projekt uwzględnia również ławki, oświetlenie części wspólnych i chodniki - wyjaśnia UM Poznań.

Kto może ubiegać się o najem lokalu ramach programu "POZnań - i zamieszkaj"?

Jeżeli chodzi o najem lokalu, mogą się o to ubiegać osoby, które spełnią określone kryteria dochodowe.

- Średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym, w przeliczeniu na osobę w 2022 roku nie może być niższy niż  2 342,27 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego oraz 1 673,05 zł - wieloosobowego. Z kolei górne limity dochodowe na osobę wynoszą: np. dla gospodarstwa jednoosobowego - 4 647,47 zł, dwuosobowego - 3 253,23 zł, trzyosobowego - 2 995,04 zł, czteroosobowego - 2 633,57 zł - informuje UM Poznań.

Każdy, kto chce ubiegać się o najem lokalu w ramach programu,  nie może mieć tytułu prawnego do mieszkania położonego na terenie Poznania.

- Jeżeli jednak taki posiadają, muszą złożyć oświadczenie, że do dnia podpisania umowy najmu wyzbędą się lokalu. Warunek ten zobowiązane są spełniać wszystkie osoby zgłoszone we wniosku do wspólnego zamieszkiwania - podaje UM Poznań.

Ustalono kryteria pierwszeństwa. Wnioski będą podlegać ocenie zgodnie z nimi.

- Uzyskana liczba punktów decyduje o kolejności umieszczenia na liście najemców. Punkty można uzyskać m.in. za liczbę posiadanych dzieci czy rozliczanie podatku dochodowego w Poznaniu (osoby, które otrzymają 0 punktów, również mogą znaleźć się na liście najemców) - wyjaśnia UM Poznań.

Do kiedy można składać wnioski o uczestnictwo w programie?

Wnioski będzie można składać od 1 czerwca elektronicznie - za pośrednictwem formularza ePUAP - lub w formie papierowej (będzie je przyjmować Biuro Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania.) 

- Pierwsza odsłona programu cieszyła się dużą popularnością. 199 mieszkań, które powstają w jej ramach, zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2024 roku. Uwaga: w przypadku, gdy liczba lokali będzie niewystarczająca dla wszystkich osób, które dostały się na listę najemców w trakcie poprzedniej edycji, będą one miały pierwszeństwo przydzielania mieszkań z drugiego etapu inwestycji - nie ma potrzeby składania kolejnego wniosku - informuje UM Poznań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy