Reklama

33-latek strzelał w przystanki i uczelnie na terenie Poznania

Opublikowano:
Autor:

33-latek strzelał w przystanki i uczelnie na terenie Poznania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Snajper strzelał do budynków i wiat przystankowych na terenie Poznania.

 

Od marca poznańscy policjanci zajmowali się sprawą uszkodzonych budynków na terenie poznańskiej Północy. Za uszkodzeniami miał stać zatrzymany mężczyzna posługujący się bronią na metalowe kulki.

Z materiałów zebranych przez policjantów wynika, że 33-latek w okresie od marca do czerwca strzelał z broni m.in. do budynków Uniwersytetu Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku oraz do kilku osiedlowych wiat przystankowych. Budynki były uszkadzane, zostały wybijane szyby w salach uczelni oraz gabinetach wykładowców.

 

 

22 czerwca jedna z pracownic ochrony usłyszała huk i zobaczyła oddalające się czerwone kombi. Inny pracownik uczelni również zauważył podobny samochód na terenie kampusu.

Następnego wieczora policjanci, patrolując okolice uczelni, zatrzymali podejrzany samochód. W bagażniku znaleźli wiatrówkę oraz zapas metalowych kulek i pojemniki ze sprężonym powietrzem. 33-latek został zatrzymany.

Poznaniak usłyszy dziewięć zarzutów dotyczących uszkodzeń mienia z narażeniem życia człowieka lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE